Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

6 Aylık Bilançoda Zarar Açıklayan Spor Şirketlerinin Hisseleri Düşüşte

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş mali yıl ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde net zarara geçen spor kulüplerinin hisseleri borsada negatif performans sergiliyor.
6 Aylık Bilançoda Zarar Açıklayan Spor Şirketlerinin Hisseleri Düşüşte

Mali yıl ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın üçünün de zararının arttığı gözlendi. 6 aylık sonuçlara göre en büyük zararı siyah-beyazlı takım açıkladı. 3 büyüklerin BIST spor endeksi (XSPOR) altında işlem gören hisse senetleri düşüşe geçti.

Spor endeksi ise kulüplerin performansına bağlı olarak değer kaybediyor. Endeks saat 12:24’te %2,18 ekside 1037 puandan işlem görüyor.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY) hisse senedi şu dakikalarda %0,52 değer kaybediyor.
Galatasaray Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Açıklanan finansal sonuçlara göre sarı-kırmızılı takım mali yıl ikinci çeyrekte 169,7 milyon TL zarar etti. Bu miktar 2019’un aynı döneminde 3,73 milyon lira olmuştu. 2020’nin Haziran-Kasım döneminde 209,3 milyon TL net zarar açıklayan takım, bir önceki yıl 75,9 milyon TL kar elde etti.

Güne 3,86 liradan başlayan Galatasaray hisse senedi fiyatı, açıklanan rakamların ardından çok fazla değişmese de düşüş eğilimli hareket etti. Şu dakikalarda 3,86 liradan işlem gören hisseler, günün ilk yarısında 3,83 – 3,89 arasında hareket etti.

Beşiktaş Futbol Yatırımlari Sanayi ve Ticaret A.Ş. 187,4 milyon lirayla en fazla zarar açıklayan kulüp oldu.
Beşiktaş Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Şirket 2019’un aynı döneminde 84,9 milyon TL zarar ederken, geçen yıl bu rakam ikiye katlandı. Haziran-Kasım 2020 dönemindeki net zararı 227,8 milyon TL oldu. Borsa kotunda BJKAS koduyla işlem gören spor kulübünün hisse fiyatı şu dakikalarda değer kaybediyor.

Haftanın üçüncü işlem gününe 4,17 liradan başlayan siyah-beyazlı takımın hisse fiyatı, açılış sonrasında 4,09 – 4,17 arasında hareket etti. Haberimizi hazırladığımız şu sıralarda %1,20 düşüşle, 4,12 liradan işlem görüyor. Yıllık bazda ise %66 artış göstermiş durumda.

Fenerbahçe Futbol A.Ş. (FENER) hisse fiyatı ise Çarşamba günü, ilk yarıya kadar en çok değer kaybeden oldu.
Fenerbahçe Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

2019’un mali yıl ikinci çeyreğinde 54,9 milyon lira zarar açıklayan Fenerbahçe, 2020’de bunu 19,4 milyon liraya düşürdü. Güne 41,28 TL ile dünkü kağanış seviyesinden başlayan Fenerbahçe hisse senedi fiyatı şu an %3,39 düşüşle, 39,90 liradan işlem görüyor. Gün içi aralığı 39,3 – 41,2 olan sarı-lacivertli kulübün hisseleri yıllık bazda %161 artış gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum