Yatırım yapmaya başla!

İspanya Eski Başbakanı Zapatero, Türkiye’nin AB Bünyesinde Bulunması Gerektiğini Savundu

Katıldığı 10. Boğaziçi Zirvesi'nde konuşma yapan İspanya eski Başbakanı Zapatero, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde (AB) yer alması gerektiğini düşünüyor.
İspanya Eski Başbakanı Zapatero, Türkiye’nin AB Bünyesinde Bulunması Gerektiğini Savundu

“Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru” temasıyla 27-29 Kasım tarihlerinde düzenleneceği günler önceden konuşulan 10. Boğaziçi Zirvesi, bugün başladı. 3 gün boyunca devam edecek bu etkinlikte bulunan önemli isimler arasında İspanya’nın eski Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da vardı. Güvenlik ve huzur amacıyla Orta Doğu’daki istikrar probleminin çözüme kavuşturulması gerektiğini aktardı. Ayrıca burada Türkiye’ye övgüler yağdıran Zapatero, önemli açıklamalar kaydetti.

Türkiye’nin çok önemli bir güç konumunda bulunduğunu ve bunu mülteci krizinde kanıtladığını söyleyen İspanya eski Başbakanı, ülkemizin Doğu ve Batı’yı birleştirme konusundaki yüksek potansiyeline işaret etti. İki bölge arasında denge kurulmasının gerekliliği konusunda görüş bildirdi.

Türkiye Çok Önemli Bir Konumda BulunuyorTürkiye’nin Avrupa Birliği’nde (AB) bulunması gerektiğini öne süren Zapatero, her fırsatta bu düşüncesini dile getirdiğini açıkladı. Ardından, bu durumun Avrupa’nın iyiliğine olacağını ekledi.

Siyasette son zamanlarda yaşanan küreselleşmeye dikkat çeken Zapatero, küresel çapta iş birliğinin oldukça önemli olduğunu söyledi. İş birliğinin son 10 yıl içinde gücünü kaybettiğini aktardı ve bu noktada Türkiye’nin üzerine büyük bir görev düştüğünü ifade etti.

Küresel problemlere çözüm bulmada her milletin üzerine sorumluluk bindiğini dile getiren Zapatero, ülkelere nükleer silahsızlanmaya karşı durmaları konusunda uyarıda bulundu ve onları birlik olmaya davet etti. Büyük güçlerin sergilediği duruşun kendisini korkuttuğunu belirtti. Ardından Türkiye’nin ulusal güven ve huzuru sağlama konusunda da büyük rol oynadığına dikkat çekti.

Zapatero, İspanya Başbakanlığı yaptığı dönemde Türkiye’nin AB’ye tam üye olmasını savunduğunu ifade etti.

Türkiye AB'ye Tam Üye OlmalıTürkiye’nin AB’nin gücüne güç katacağını öne süren Zapatero, Türkiye ye Türk iş adamlarına Avrupa’yı tercih etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunduğunu sözlerine ekledi. Bu yakınlığın Avrupa için de oldukça önemli olacağını belirtti. Yeni bir düzen oluşturmak için İspanya’nın tüm imkanlarını kullanacağını açıklayan Zapatero, bu söz konusu bu düzende istikrar ve barışın olmazsa olmaz unsurlar olduğunu açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum