Yatırım yapmaya başla!

TESK Başkanı Zamlardan Etkilenmemek için Mahalle Bakkallarını Önerdi

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, rekor seviyelere yükselen ve bir türlü kalıcı düşüş sağlanamayan döviz kurlarının etkisiyle yapılan zamlardan etkilenmemek için mahalle bakkallarının tercih edilmesi gerektiğini söyledi.
TESK Başkanı Zamlardan Etkilenmemek için Mahalle Bakkallarını Önerdi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ağustos ayı enflasyon rakamları ve fiyatlar konusunda bir değerlendirme daha yaptı.

Palandöken, dün açıklanan verilerin ardından enflasyonu etkileyen en önemli paramatrelerin, elektrik, akaryakıt ve doğal gaz olduğunu, kalıcı düşüş sağlanması için de bu alanlara yapılan zamların geri çekilmesi gerektiğini belirtmişti. Palandöken, yüksek enflasyon ve döviz kurlarındaki dalgalanmalara rağmen fiyat artırmayan bakkalların, halkın takdirini topladığını söyledi.

Son dönemde yapılan zamların, bakkal esnafının fiyatlarına yansıtılmadığı belirtildi.

Gerek ABD ile yaşanan diplomatik kriz, gerek cari açık ve enflasyon gibi makroekonomik veriler, hemen her alanda fiyatların yükselmesine ve dolayısıyla halkın alım gücünün gittikçe düşmesine sebep oluyor.

Son dönemde özellikle döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaları bahane eden birçok sektör, fiyatlarını artırmaya yöneldi. Ancak yapılan zamların hızını kesen en büyük engelin bakkal esnafı olduğu belirtildi. TESK Başkanı Palandöken, fiyatlarını artırmayıp kahramanlık sergileyen bakkalların, halkın takdirini topladığını ifade etti.

Yapılan zamlar emekli ve çalışanları oldukça zor duruma düşürüyor.

Zamların vatandaşlar üzerinde baskı yaratarak büyük bir gerilimin doğmasına sebep olduğunu belirten Palandöken, söz konusu durumun enflasyonu daha da artırdığını ve halkın alım gücünü azalttığını belirtti. Zamlardan etkilenmemek için de mahalle bakkallarının tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Palandöken; fiyatların artmaması için bakkallara destek verilmesi gerektiğini, bunun milli bir görev olduğunu, oldukça karmaşık olan içinde bulunduğumuz ortamda herkesin kazançlarını artırmaya çalışırken, küçük esnafın ülke ekonomisine katkıda bulunmak için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum