Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zam Tartışması Büyüyor: Menülerde İndirim Olacak mı?

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl’ün, restoranların menülerde yüzde 10 indirime gitmesi çağrısına yanıt geldi. Detaylar haberde;
Zam Tartışması Büyüyor: Menülerde İndirim Olacak mı?
HABER GİRİŞ

Pahalılıkta dünya markası olma yoluna giden Türkiye’de fiyat algısını normalleştirmek uzun yıllar alacağa benziyor. Yapışkan enflasyon yüzünden üretici ve işverenler fiyat artışlarına devam ettikçe enflasyon sarmalından kurtulmak imkansız bir hal aldı.

Makyajlı veri açıklamakla eleştirilen Türkiye İstatistik Kurumu’ndan Başkan Erhan Çetinkaya, bu hafta yaptığı açıklamalarda, şirketlerin yüksek kâr için enflasyonist ortamı kullandığını savunmuştu.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl ise restoranların menülerde yüzde 10 indirime gitmesi çağrısında bulunmuştu.

Eleştiri ve öneriler birbiri ardına sıralanırken, restoranlarda indirim çağrısı karşılık bulmadı. Restoran işletmecileri, indirim yerine zammın geleceği haberini verdi.

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre İstanbul’daki restoran sahipleri, zamlı giderlerin henüz menülere yansımadığını söyledi. Mevcut koşullarda olası bir indirim kararının işletmeleri zora sokacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın