Paylaşım
in G+

Yüzüklerin Efendisi Mücadelesini Kazanan “Amazon” Oldu!


 

Yüzüklerin Efendisi dizisinin akıbeti nihayet belli oldu! Milyon dolarlık mücadelenin sonucu, Jeff Bezos tarafından gururla duyuruldu!

Frodo Baggins, Gandalf, Bilbo, Gollum, Arwen, Aragorn, Sarumar, Legolas, Sam ve dahasıyla hafızalarımızda yer eden Yüzüklerin Efendisi için milyon dolarlık mücadelenin başladığını biliyorduk. Ve serinin dizi olacağını duyduğumuzdan beri, gelişmeleri heyecanla bekliyoruz. Sonuçta; en iyi seri filmler listesinde ilk sıralarda yer alan fantastik yapım, küçükten büyüğe çoğumuzun favorileri arasında yer alıyor.

Peki, dijital TV pazarında etkili bir hamle olacağı öngörülen Yüzüklerin Efendisi’nin yayın haklarını hangi şirket aldı dersiniz? Aslında, bu çekişmeli mücadeleyi kazanacak ismin Amazon’un kurucusu Jeff Bezos olacağı az buçuk belliydi. Zira kendisi o kadar hırslı ki bu yıl iki kez dünyanın en zengini koltuğuna oturmayı başardı. Ancak yine de rakiplerinin sessiz kalmasına şaşırmadık değil. Çünkü…

Bezos’un Yüzüklerin Efendisi’nin yayın haklarını aldığını gururla duyurduğunu belirterek başlayalım.

Sizin de gördüğünüz gibi Jeff Bezos sosyal medya hesabında Orta Doğu evrenini yönetecek ismin Amazon Prime olduğunu belirtti. Peki, Warner Bros. Ortaklığında televizyona taşınacak olan seri hakkındaki detaylar?

Edinilen bilgilere göre, Yüzüklerin Efendisi dizisi, projede spin-offların da bulunması gibi farklı ihtimallere açık olacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisi, projede spin-offların da bulunması gibi farklı ihtimallere açık olacak.Ayrıca hikaye de seyirciyi yeni heyecanlara sürükleyecek bir kurgudan oluşacak. Daha açık söylemek gerekirse dizi, Yüzük Kardeşliği’nden önceki bilinmeyen olayları konu alacak. Yani bizi Orta Dünya’nın bilinmezlerine doğru yola çıkartacak. Kısacası; Amazon bize değişik bir Yüzüklerin Efendisi deneyimi yaşatacak.

Öte yandan, Amazon’un yayın haklarını almak için ne kadarlık bir anlaşmaya imza attığı belirtilmedi.

Amazon’un yayın haklarını almak için ne kadarlık bir anlaşmaya imza attığı belirtilmedi.Gerçi daha önceki haberimizde, şirketin Yüzüklerin Efendisi için 200-250 milyon dolarlık teklifler yaptığını belirtmiştik. Ne var ki iki şirket arasındaki pazarlığın sonucu ne oldu, bilemiyoruz.

Son olarak; Disney ile Netflix arasındaki rekabet tüm hızıyla devam ederken, Amazon’un bu atağının diğer iki platformu nasıl etkileyeceği de merak ediliyor diyelim. Zira iki şirket arasındaki çekişme, Disney’in 21. Century Fox’u alacağı iddialarıyla daha da kızışmış, dijital TV pazarındaki lider koltuğuna kimin oturacağı hakkında tartışmalı yorumlar yapılmıştı. Kim bilir, belki de diğerleri kendi aralarında yarışa devam ederken, birinciliğe Amazon Prime yerleşir.

Paratic Piyasalar