Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 93 Kazandıran GYO Şirketinden Temettü Açıklaması Geldi!

Hissesi yıllık yüzde 93 oranında getiri sağlayan Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, KAP'a temettü dağıtımına dair genel kurul kararını bildirdi. Detaylar;
Yüzde 93 Kazandıran GYO Şirketinden Temettü Açıklaması Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Konut, otel ve ticari birimlerden oluşan geniş portföyü ile gayrimenkul yatırım ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DZGYO koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, yönetim kurulunun kar payı dağıtılmaması yönündeki teklifinin genel kurul tarafından oy çokluğu ile kabul gördüğü belirtildi.

Bu kararın alınmasında şirket sermaye gereksinimleri, uzun vadeli strateji, yatırım ve finansman politikaları ile karlılık ve nakit durumunun dikkate alındığı bilgisi verildi.

Satış ve kiralama gelirleri ile yatırımcılarına nitelikli kazanç sağlamayı hedefleyen şirket, bu yılın başlarında Muğla’nın Ortaca ilçesi, Merkez Mahallesi’nde yer alan 2.761,23 metrekare arsaların gelecekte yatırım yapmak amacıyla satın alındığını duyurmuştu.

Geçen aylarda yapılan bir diğer KAP bildiriminde ise şirket portföyünde yer alan gayrimenkuller için 2023 yılı içerisinde yıllık kira geliri bedelinin toplamının yaklaşık 51,3 milyon TL olan kiralama işlemi gerçekleştirildiği bilgisi verilmişti.

GCM Yatırım Banner

DZGYO Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 1,59 değer kazanarak 10.319,96 puandan tamamlarken, DZGYO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düştü.

Yıllık zirvesi 6,26 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 1,3‘lük düşüşle 5,08 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

DZGYO Fiyatı Bugün Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Deniz GYO hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 2,2 ve yüzde 93,1 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın