Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%4 Düşen Deutsche Bank Hisseleri Alman Dax’ın En Kötüsü Oldu

Negatif işlem gören Alman DAX'a en büyük olumsuz katkı yüzde 4 düşen Deutsche Bank hisselerinden geldi.
%4 Düşen Deutsche Bank Hisseleri Alman Dax’ın En Kötüsü Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupalı borsalar, çeyreklik bilançoların ardından temkinliliğin ve enflasyon endişelerin artmasıyla bugün çoğunlukla negatif işlem gördü. Alman DAX Endeksi de emsallerine paralel olarak düşük seyretti. Gösterge endekse en büyük olumsuz katkı ise Deutsche Bank hisselerinden geldi.

Dün en son 15,757.06 puanda işlem gören DAX Endeksi, bugüne 15,725.40 puanla başladı. Açılışın ardından negatif seyrini sürdürürken gün içi aralığı 15,709.45 – 15,744.79 puan oldu.

Bilançosunu açılış öncesinde yayımlayan Deutsche Bank hisseleri, yüzde 4’ün üzerinde düşüşle endekse en büyük olumsuz katkıda bulundu.
Deutsche Bank Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Dün en son 11,90 euroda kapanış yapan DBK kodlu hisse senetleri, bugüne 11,86 euro ile başladı. TSİ 11.40’ta yüzde 4,6 ekside fiyatlanan hisseler 11,26 – 11,87 euro aralığında hareket etti.

Son veriler ışığında Deutsche Bank hisselerinin 5 günlük getirisi yüzde 1,6 eksiye işaret etti. Bununla birlikte yıl başından bu yana yüzde 26, bir yılda ise yüzde 45
değerlendi.

194 milyon euro net gelirle piyasa beklentilerini aşarak üst üste beşinci üç aylık kârını açıklasa da yatırım bankacılığı biriminde gelirde düşüş bildirdi.

Yatırım bankacılığı birimi, bir yıl öncesine göre düşen vergi öncesi kârla yeniden mercek altına alındı. Deutsche Bank, piyasaların daha az oynaklık göstermesiyle sabit gelir ve döviz ticaretinin net gelirin yıllık bazda yüzde 12 düştüğünü söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu