Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 331 Kazandıran Şirketten Haziran ve Ekim’de Temettü Müjdesi!

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş., KAP'a yapmış olduğu bildirimde kar payı dağıtım işlemlerine dair açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 331 Kazandıran Şirketten Haziran ve Ekim’de Temettü Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş., 21 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, kar payı dağıtım işlemleri hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ESCAR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 2.30 TL, net 2.07 TL temettü ödenmesine karar verildiği ifade edildi.

Temettü ödemelerinin 2 eşit taksit halinde olmak üzere 26 Haziran ve 1 Ekim 2024 tarihlerinde yapılacağı bilgisi verildi.

ESCAR Temettü Teklifi Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Açıklamanın devamında, kar payı dağıtım önerisinin 25 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan genel kurulun onayına sunulacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

ESCAR Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,45 değer kazancıyla Salı gününü 10.895,25 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, ESCAR hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve hafif düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 326,2 TL olan ESCAR hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,1‘lik düşüşle 320 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ESCAR Hissesi Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Escar Turizm hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 21,3 ve yüzde 331 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.