Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 160 Kazandıran Altcoin için Boğa Koşusuyla 2 Dolar Hedefi!

Fantom blok zincirinin para birimi FTM için boğa koşusu sinyali! FTM'nin yüzde 20'lik fiyat artışının ardından 2 doları görebileceği belirtiliyor. Detaylar;
Yüzde 160 Kazandıran Altcoin için Boğa Koşusuyla 2 Dolar Hedefi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yüksek hızlı akıllı sözleşme platformuyla bilinen bir kripto para birimi olan Fantom (FTM), son dönemde fiyat hareketleri ve piyasa tahminleriyle gündemin ilk sıralarında kendine yer bulmaya devam ediyor.

Son veriler itibarıyla Fantom, 2,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 43. sırada yer alıyor ve son 24 saatte 863 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Günlükte yüzde 10, haftalıkta yüzde 20 ve aylıkta yüzde 160‘ın üzerinde artış gösteren altcoinin fiyatı 1,04 dolar civarında seyrediyor.

FTM Fiyatı Yükseliş Eğilimli
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kısa bir süre önce Fantom, doğrulayıcılar için minimum stake gereksinimlerinde 500.000 FTM’den 50.000 FTM’ye önemli bir düşüş olduğunu duyurdu. Bu hamle, Fantom ekosistemi içindeki katılımı ve etkileşimi artırmayı amaçlıyordu.

Fantom, 2023’te varlıkların satışı ve bir hacklenme olayı gibi zorluklarla karşılaşmasına rağmen, toparlanmayı ve yılı yüzde 130‘luk kayda değer bir değer artışıyla kapatmayı başardı.

Fantom’a Sosyal İlgi Artıyor

Fantom’un sosyal hacmindeki artış, fiyat artışının kripto para piyasasının bu konu hakkında konuşmaya başlamasına neden olduğunu gösterdi. Tokenın ağırlıklı hissiyatı yükseldikçe, onu çevreleyen yükseliş duygusu da arttı.

GCM Yatırım Banner

Tokenın fiyatı pozitif ivme kazandıkça Fantom’un ağ etkinliği de yüksek kaldı. Artemis’ten elde edilen veriler, geçen ay blok zincirinde nispeten daha fazla günlük aktif adres olduğunu ortaya koydu.

Boğa Koşusu Spekülasyonu Yükseliyor

Öte yandan son raporlar, altcoinin, kripto para piyasasındaki genel olumlu hava ve altcoinlere yönelik artan taleple beslenen potansiyel bir boğa koşusuna hazırlandığını gösteriyor.

Fantom’un fiyat eğilimi, Bitcoin’in (BTC) 70 bin dolar sınırını aştığını gören daha geniş piyasa hareketleriyle uyumlu bir yükseliş aşaması için hazırlıklara işaret ediyor. Boğa koşusu beklentisi, Fantom’un fiyatında son bir ayda görülen yüzde 160’lık artışla daha da desteklenerek güçlü bir yükseliş ivmesine işaret ediyor.

Fiyatın Geleceği için İyimser Tahminler Var

Ufukta bir boğa koşusu olasılığı görünse de, Fantom’un yüzde 20’lik bir fiyat artışından sonra 2 dolara ulaşıp ulaşamayacağı sorusu spekülatif olmaya devam ediyor. Fantom’un fiyat hareketinin mevcut yörüngesi büyüme potansiyeli olduğunu gösteriyor, ancak 2 dolar hedefine ulaşmak için olumlu piyasa koşullarının sürdürülmesi ve yatırımcı güveninin artması gerekecek.

Böyle bir dönüm noktasına ulaşmak Fantom için önemli bir kilometre taşı anlamına gelecek ve platformuna ve ekosistemine daha fazla dikkat çekebilecek.

Traders Union Analistlerinin FTM 2024 Tahminleri
Kaynak: Traders Union

Bu arada, Traders Union (TU) analisti Anton Kharitonov tarafından sağlanan analitik bir tahmin, 2024 yılı sonuna kadar FTM fiyatı için nispeten iyimser bir görünüm ortaya koyuyor.

FTM’nin 1,3951 dolara ulaşmasını bekleyen analist, yükseliş beklentisinde yalnız değil! Tahmin, aynı yılın sonunda FTM’nin fiyatı için 1,2556 dolar ila 1,5346 dolar aralığını öngören diğer TU analistlerinin beklentileriyle uyumlu görünüyor.

Bu analiz, TU analistleri arasında Fantom’un fiyatının 2024 yılı boyunca muhtemelen ılımlı bir büyüme yaşayacağı konusunda bir fikir birliği olduğunu göstermektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın