Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yurt Dışında Yaşamak İsteyenlere Ederinden Düşük Fiyatlı 13 Lüks Ev

Dilerseniz her biri birbirinden güzel ve özel bu malikanelere birlikte göz atalım...
Yurt Dışında Yaşamak İsteyenlere Ederinden Düşük Fiyatlı 13 Lüks Ev
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Şimdiye kadar sürekli genellikle maliyetleri milyar dolarları bulan evleri inceledik. Yakın zamanlarda piyango çıksa bile bütçenizin yetmeyeceği saatlere, arabalara, günlük hayatta kullanabildiğimiz ultra lüks eşyalara yer ayırdık. Hepimiz genellikle lüks ve pahalı şeylerden konuşmayı seviyoruz. Zaten piyango kazananlarının ya da kendine çıkması muhtemel kişilerin hayalleri de bize bunu anlatmıyor mu?

Eğer milyon dolarlarınız varsa; içersinde tenis kortları, bowling salonu, bilimkurgu filmlerinden çıkmış güvenlik sistemi, ayaklarınıza masaj yapan, kahvaltınızı hazırlayıp ayağınıza getiren “zevk modunda” bir robotun bulunduğu modern çağa ait bir kale alabilirsiniz. Tamam, sonuncusubiraz abartılmış olabilir. Fakat asıl anlatmak istediğim, bu tarz özelliklere sahip lüks bir ev milyonlarca dolara mal olacaktır. Sizlere sunmuş olduğumuz bu yapılarsa, dünyanın en seçkin evleri değiller belki; ama sahip oldukları özellikler, onlardan aşağıya kalır yanlarının olmadığını da ispatlar cinsten. Her ne kadar pahalılık bütçeden bütçeye değişen bir kavram olsa da bu evlerin fiyat etiketinin göründüklerinden çok daha ucuz olduklarını belirtmemiz gerekir.

Karşınızda özelliklerine göre oldukça uygun maliyetli lüks evler:

13 B-4450 Tyndall Ave – Victoria/Britanya Kolumbiyası

 B-4450 Tyndall Ave, Victoria, Britanya KolumbiyasıListemize Kanada’nın en güzel eyaletlerinden biri olan Britanya Kolumbiyası’nın başkenti Victoria ile başlıyoruz. Park alanı, özel yaşam, uyku alanları, parke zeminler ve evin içerisindeki güzel mimari sadece buzdağının görünen bir kısmı. Evi çevreleyen büyük ağaçlar ve arka bahçesinde büyük bir atölye bulunuyor. Henüz satın almayı düşünmediyseniz, Douglas Dağı’nın eşsiz manzarası ve bu manzarayı daha geniş görmenizi sağlayan panaromik güvertesinden de bahsedelim. Dokuz yatak odası bulunan bu ev, ucuz değil; ancak 780 bin kanada doları gibi makul bir değere sahip. Bu da ülkemiz bazında 1.6 milyon TL civarlarına tekabül ediyor.

12 15168 Fiddlesticks Blvd – Fort Myers/Florida

15168 Fiddlesticks Blvd, Fort Myers, FloridaBeş adet yatak odası ve beş buçuk banyosu ile bu ev, yaklaşık olarak 675 bin dolar civarlarında. Bu mülkte; devasa bir havuz, evin iç kısmında eğlenmeniz için ideal bir çift oturma odası, büyük mutfak ile birlikte bir de eğlence alanı bulunuyor. Dünyaca ünlü isimlerin aklınızı başınızdan alacak tasarım harikası evleri arasında yer alan Florida’daki Water Park Mansion kadar olmasa da oldukça geniş ve rahat bir evdir.

11 5414 Sierra Brook Ct – Las Vegas/Nevada

5414 Sierra Brook Ct, Las Vegas, NevadaLas Vegas’ın heyecanlı hayatının dışında aileniz için tasarlanmış küçük bir resort gibi görünen bir evde yaşamak istiyorsanız, bu malikane tam da aradığınız özelliklere sahip. Değeri bir milyon doların altında, 750 bin dolar civarında. Dört buçuk banyo ve beş yatak odası ile başlayan evin iç kısmında; devasa odalar, gömme dolaplar, kapalı spa, dış kısmında ise büyük bir yüzme havuzu ile inanılmaz bir bahçe bulunuyor. Karayipler’de bulunan bir resorte benziyor. Bu özellikler ile yetinmeyenler için evde bir tiyatro odası, oyun odası ve neredeyse her şey için kullanabileceğiniz birkaç yaşam alanı da bulunuyor. Las Vegas’ta bulunan milyon dolarlık lüks malikane yerine, 750 bin dolar civarındaki bu lüks evde hayatınızı sürdürebilirsiniz.

10 Cargreen – Tamar Nehri/Cornwall

Cargreen, Tamar Nehri, Cornwall600 bin İngiliz poundu değerindeki İngiltere Cornwall’da bulunan bu ev, fiyat açısından bütçemizi zorluyor; fakat bu evi de listemize dahil etmeseydik olmazdı. Değirmenden dönüştürülmüş ev, beş devasa yatak odası ve oldukça geniş bir iç kısma sahip. Bunların dışında ev, Tamar Nehri’nin kıyısında ve büyük bir kayıkhaneyi bünyesinde barındırıyor. Değirmenli bu evde sadece büyük yatak odaları bulunmuyor, ayrıca eğlenmek ve hobilerinize hizmet edebilecek geniş alanlar da evin sahip olduğu özellikler arasında.

9 2313 Freedom Blvd – Watsonville/Kaliforniya

2313 Freedom Blvd, Watsonville, CaliforniaWatsonville; Kaliforniya eyaletinde, San Jose şehrinin güneyinde yer alıyor. Victoria devrine ait bu ev, 3.2 hektarlık bir alanın yaklaşık 1200 metrekarelik kısmına yerleştirilmiş ve etrafı bitkilerin, ağaçların güzelliği ile çevrilmiş. Bu mülk temel olarak devasa bir bahçe, tuğladan yapılan verandayla göz kamaştırıcı duruyor. Altı yatak odası, dört banyosuyla dikkat çeken malikane; 1910 yılında yapılmış. Ayrıca birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz eğlence odası, oldukça geniş bir mutfakla tamamlanıyor. Eğer bu lüks ev sizlere uygun gelmediyse, zenginlerin kaderine terk ettiği malikaneler arasında bulunan Ira Gershwin’s Home isimli eve de göz atmak isteyebilirsiniz.

8 16230 34. Ave S – Seatac/Washington

16230 34. Ave S, Seatac, WashingtonSeattle’nin en ünlü bölgelerinden birinde bulunan bu özel yapı, 2006 yılında inşa edilmiş. Malikanenin altı yatak odası, dört buçuk da banyosu bulunmakta. Geniş odaları, bahçesinde oldukça hoş bir çardağı ve yaklaşık 1450 metrekarelik yaşam alanıyla bu eşsiz yapı, yeni sahibini bekliyor. Ayrıca bu ev; geniş bir mutfağı, harika barı, gömme dolaplarıyla göz kamaştırıyor . 729 bin dolar bu ev için makul bir fiyat.

7 Villa in Provence – Alpler/Fransız Rivierası

Villa in Provence - Alpler/Fransız RivierasıEğer bu güzel evin adresini bulmak istiyorsanız, Fransız mülkiyetlerine ait siteden sahibinin adına ulaşmanız gerekiyor. Çünkü adresi halka açık değil. Güney Fransa’nın güzel Fransız Rivierası, Cannes’in hemen kuzeyinde yer almakta. Bu ev; kendisine ait güzel bir yüzme havuzuna, oldukça geniş açık alana, bahçeye ve bir kilometrekarelik devasa bir alana sahip. Fiyatını öğrenmek isteyenler için bu mülkün yarım milyon Euro olduğunu da ekleyelim.

6 265 Sauve Rd – River Ridge/Los Angeles

265 Sauve Rd, River Ridge, Los AngelesNew Orleans’ın en estetik yerlerinden biri olan River Ridge’de bulunan Acadian tarzı bu ev, merkezden uzak keyifli ve küçük Sauve Road kasabasında bulunuyor. Beş yatak odası, dört banyosu ve istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz eğlence alanları ile birlikte oldukça büyük yaşam alanı bu evin en önemli özelliklerinden. Mülkün dış kısmında devasa bir genişliğe sahip bahçesi, olgun ağaçlar ve tabi ki iki arabalık bir garaj bulunuyor. 799 bin dolar için oldukça ideal bir ev; ancak ipotek koşullarına bağlı olarak ayda 3000 ve 4000 dolar şöhreti olmayan bir insan tarafından da karşılanabilir.

MELEKLER ŞEHRİNDEKİ MODERN MALİKANE: “RANCHO PALOS VERDES RESIDANCE” İÇİN TIKLAYINIZ.

5 26 Black Duck Terrace – Hammond Plains/Yeni İskoçya

26 Black Duck Terrace, Hammond Plains, Yeni İskoçyaNeden Kanada’nın en iyi yerlerinden birinin yerine Halifax’ın bir saat dışarısında bulunan küçük bir banliyöyü listenize seçtiniz diye sorabilirsiniz Çünkü Kanada’nın gayrimenkul piyasası, uygun fiyata hoş bir evde yaşamayı bekleyenler için kabustan farksızdır. Toronto ya da Vancouver’in kalbinin attığı bir yerde ev seçmek isterdik, ancak orada bulunan harabe evler bile bir milyon dolara yakın fiyattalar. Ayrıca insanlar nerede yaşarlarsa yaşasınlar, mutlu olabilirler.

Güzel peyzajı ve birçok bahçesi bulunan bu ev, bir hektarlık alana yerleştirilmiş. Evin iç kısmındaki altı yatak odası altı banyosu ile eşleşiyor. Oldukça büyük bir mutfağa ve eğlence için kullanabileceğiniz birkaç odaya da sahip. 675 bin Kanada dolarına, eşsiz coğrafyanın bu güzel yerinden ev sahibi olabilirsiniz.

4 8133 Wacobee Dr – Myrtle Beach/Güney Carolina

8133 Wacobee Dr, Myrtle Beach, Güney CarolinaTuristik geziler ile bilinen Myrtle Beach, yılda 10 milyon insanın tercih ettiği popüler bir yer; ancak sahil alanından birkaç mil uzaklıkta çarpıcı gayrimenkuller bulunuyor. 1402 metrekarelik bu güzel ev, ön tarafında bulunan yan yana ikili iki garaj ve beş büyük yatak odasına sahip. Birçok gömme dolabı barındıran bu ev ayrıca; bir çift geniş eğlence merkezine, bir oyun odasına, profesyonel bir mutfağa ve tuzlu su dolu bir havuza ev sahipliği yapıyor. Potansiyel bir alıcı için bu evin fiyatı 700 bin doların altında.

3 7514 SW 188. Terrace – Cutler Bay/Florida

7514 SW 188. Terrace, Cutler Bay, FloridaFlorida’da yaşamak için ödeme yapamayacağınız birkaç yer bulunuyor. Cutler Bay iyi bir üne ve birkaç güzel özelliğe sahip. 1127 metrekarelik bu ev; bir yüzme havuzu, eksiksiz bir oyun alanı, basketbol ve tenis kortları ayrıca bir misafir evinin de bulunduğu 2590 metrekarelik alana yerleştirilmiş. Ana evin ön girişinde büyük bir avize, granit tezgahlar, beş yatak odası ve beş buçuk banyo bulunuyor. Bu evin şu anda listelenen fiyatı 550 bin dolar. Otuz yıl mortgage ile aylık 2000 dolar ödeyerek bu evin yeni sahibi siz olabilirsiniz.

2 London Road – Stretton On Dunsmore/Rugby

London Road, Stretton On Dunsmore, RugbyEğer Warwickshire’de muhteşem bir kır evine bakıyorsanız, üçte bir dönümlük arazisi ile iki bitişik eve sahip bu yapı sizler için oldukça ideal. Bu yapıda bulunan evlerin ikisi de güzel inşa edilmiş. Altı yatak odası, iki banyo, üç oturma odası ve iki mutfağı bu evin sahip olduğu özellikler arasında. Belki de bu evlerin en ilginç kısmı mülkü çevreleyen bahçeleri. İç kısmında bulunan tavanların birçoğu, açık kirişlerden oluşuyor ve iki yatak odası da inanılmaz bir taş işçiliğinin ürünü.

1 43 Cedar Lawn Circle – Galveston/Teksas

43 Cedar Lawn Circle, Galveston, TeksasBirlikte listedeki evlerin en fazla bir milyon doların dörtte üçü kadar olduğunu gördük. Aylık 2700-3000 dolar arası mortgage, birçok insan için söz konusu bile değildir. Özellikle de 150 bin dolarlık peşinat ile %20 indirim yapılması, bu rakamları o kadar da korkunç göstermiyor. Bu çiftlik tarzı ev, 1829 metrekare ve kabaca bir dönümlük araziye yerleştirilmiş. Bu evde devasa bir havuz ile altı yatak odası ve dokuz adet de banyo bulunuyor. Sam Maceo tarafından yapılan bu mülk ayrıca, büyük bir misafir evine ve bir kütüphaneye de sahip. Frank Sinatra’nın Palm Springs’te bulunan evinin tasarımcısı da aynı kişidir.

Ülkemizde emlak piyasası almış başını giderken, bir ev sahibi olmak hayalden öteye gidemiyor. Bu fiyatlar da orta gelirdeki insanlar için yüksek meblağlar olsa da Türkiye’de iyi bir semte apartman dairesi ile aynı fiyata sahip. Yurt dışında çalışmak ya da yatırım yapmak isteyenler için oldukça makul bir fırsat gibi görünüyor. Aylık 2 bin veya 3 bin dolara yani Türk Lirası ile 5 bin ile 10 bin lira arasında ödeme yaparak bu lüks evlere sahip olabilirsiniz. Tabii ki tercihi sizlere bırakıyoruz. Son olarak soruyoruz, sunmuş olduğumuz bu lüks ve oldukça geniş evlerden hangilerinde hayatınızı sürdürmek isterdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.