Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükselen Çelik 60 Milyon TL Tutarında Yatırım Kararı Aldı

Yükselen Çelik, Kocaeli’de sanayi bölgesinde 20 milyon TL değerinde arsa alıp, 40 milyon TL tutarında tesis kurulacağını açıkladı.
Yükselen Çelik 60 Milyon TL Tutarında Yatırım Kararı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yükselen Çelik A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), 17.09.2021 tarihli yönetim kurulu toplantısı kapsamında alınan kararı duyurdu. Şirket, büyümesini desteklemek amacıyla, Kocaeli’deki organize sanayi bölgelerinden herhangi birinde yeni bir çelik servis merkezi yatırımı yapılmasına karar verdi.

36 ay içinde faaliyete geçirilmesi planlanan yatırım ile şirketin %100 civarında ek kapasite artırımı sağlaması hedefleniyor. Yatırımın toplam azami tutarının 60 milyon TL olacağı açıklandı.

Bunun 20 milyon TL’si ile 5 dönüm civarında ve çelik servis merkezi kurulumuna uygun olacak şekilde sanayi arsası alınacak. Arsa üzerine ise 40 milyon TL yatırım ile inşaat, yapı, makina, ekipman, vb. tesisleri içeren, modern yeni bir çelik servis merkezi kurulacağı belirtildi.

Söz konusu arsa alımı ve yatırım harcamaları nedeniyle gerekli olan finansman ihtiyacının karşılanması konusunda, İcra Kurulu Başkanı Barış Göktürk’ün münferiden yetkilendirilmesine oy birliğiyle karar verildiği söylendi.

Yapılan ek açıklamada, şirketin halka arzdan elde ettiği nakit kaynağın %30’luk kısmı ile %300 kapasite artışına gittiği ve yatırımların tamamlanmasıyla kapasitesinin 4 katına çıktığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yükselen Çelik (YKSLN) Hisse Senedi Durumu için Tıklayın 

Bu kapsamda 2021 yılında pazardaki payını artırmakla birlikte satışların ve net karın hem TL hem de döviz bazında arttığı belirtildi. Açıklamanın devamında;

“Şirketimizin fiyat tespit raporunda yer alan 2024 yılı hedeflerine, 2021 yılının sonunda ulaşması veya çok yaklaşması söz konusu olabilir. Bu büyümenin önümüzdeki yıllarda sürdürülebilirliği açısından yukarıda bahsi geçen yatırım önem arz etmektedir. 4 katına çıkarılmış olan kapasitemizin bu yeni yatırımın tamamlanmasıyla yeniden 2 katına çıkarılması mümkün olacaktır.” denildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın