Yatırım yapmaya başla!

Yüksek Performansları ile Benzinli Modellere Taş Çıkartan Elektrikli OtomobillerAkaryakıt fiyatlarındaki sürekli artış petrol rezervlerinin gelecek yıllarda tükeneceğinin ön görülmesi son yıllarda otomobil üreticilerini farklı arayışlara itmiştir. Yeni nesil hibrit motorlu otomobillerde daha yüksek performanslar elde ediliyor olması gelecekteki otomobil sektörünün şekillenmesinde önemli rol oynayacağa benziyor. Videoda son yıllarda üretilen en iyi elektrikli ve hibrit motorlu otomobillerin etkileyici tasarımlarına ve performanslarına tanık olacaksınız.

Henüz tamamen elektrikli araçlardan elde edilen performans verileri yeterli seviyede olmasa da ilerisi için umut vaat etmektedir. Ancak hibrit motorlu araçların hem yakıt tüketimi konusunda hem de çevreye emisyon salınımı konusundaki sonuçları son derece memnun edicidir.

Elektrikli otomobil ve hibrit motorlu otomobiller genellikle birbirine karıştırılmaktadır. Günümüzde üretilen elektrikli otomobillerin kaputunun altında sadece elektrik bataryaları bulunurken Hibrit motorlu otomobillerde benzinli motorlar ile birlikte elektrik bataryalarına yer verilmiştir.

Hibrit motorlu olarak bilinen bu yeni nesil otomobiller dünyanın en büyük otomobil devleri tarafından son yıllarda sürekli geliştirilen projelere, çalışmalara konu olmaktadır. Gelecekte benzinli motorların yerini tamamen elektrikli motorların alacağının ön görülmesi otomobil teknolojisi açısından son derece sevindirici bir durumdur. Burada olumsuz bir durumdan söz edecek olursak bu araçların önemli bir kısmının yüksek fiyatlı olması sebebiyle şu an maalesef her cebe uygun olamamaktadır.

Videodaki elektrikli arabalar; Renault Trezor, Corvette C7 Genovation Exe, Lucid Air, Tesla Model S, Rimac Concept 1, NIO EP9 ve Faraday Future FF91 modellerinin asfalt üzerindeki performanslarına tanıklık edeceksiniz. Elektrikli arabalar arasında bu yıla kadar en hızlı araba olma rekorunu Tesla Model S elinde bulunduruyordu. Ancak Faraday Future FF 91, 0-100 performansıyla şaşkına uğratan dünyanın en hızlı elektrikli arabası olarak Tesla Model S’i tahtından etmeyi başardı.

Aynı zamanda BMW i8 ve Porsche Panamera 4E Hybrid gibi hem elektrikli motor hem de benzin motoruna sahip hibrid araçlara da göz atmış olacaksınız. Porsche Panamera 4E Hybrid ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İşte videoda yer alan elektrikli ve hibrit otomobiller:

1- Renault Trezor
2- Corvette C7 Genovation Exe
3- Lucid Air
4- Tesla Model S
5- Rimac Concept 1
6- Nio EP9
7- Faraday Future FF 91
8- BMW i8
9- Porsche Panamera 4E Hybrid

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum