Yatırım yapmaya başla!

Birçok Ünlü İsme Eğitim Vermiş “Performans Sürüş Okulu Bondurant” İflasını Duyurdu!

Dünyanın en büyük sürüş eğitimi okullarından birisi iflas ettiğini duyurdu. İşte haberin ayrıntıları...
Birçok Ünlü İsme Eğitim Vermiş “Performans Sürüş Okulu Bondurant” İflasını Duyurdu!

1968 yılından beri ABD’de hizmet veren Bondurant Yüksek Performans Sürüş Okulu iflas ettiğini açıkladı. Okulun merkezi Phoenix/Arizona dır. Şirket, araç sürüşlerinde ileri seviyede olan eski F1 pilotu Bob Bondurant tarafından kurulmuş. Yapısal olarak dünyanın en büyüğü. Amerikalı okul gerek araç filosu, gerek de bulunduğu alan çapıyla insanlara en iyi hizmet verenlerden biri olarak gösterilmiş.

15 dönümlük arazi içerisinde 2.56 km‘lik yola sahip okulun en iyi ekipmanla eğitim verdiği söyleniyor. Sonradan rekabet için açılan okullardan halen daha iyi olduğu iddia ediliyor. Bakalım iflasını açıklayan bu sürüş okulunda ne gibi hizmetler veriliyormuş.

Bob Bondurant Carroll Shelby’nin İzinden Gitmiş!

Bob Bondurant Carroll Shelby'nin İzinden Gitmiş!Şirketin doğuşu Mustang’lerde çok duyduğumuz Carroll Shelby sayesinde olmuş. Shelby bu tip ileri sürüş tekniklerinin öğretildiği bir okul açmış. Los Angeles Riverside Uluslararası Yarış Pisti’nde kurduğu okul, birçok yetenekli ismi ortaya çıkarmış.

Akıllı girişimci 60’ların en yetenekli isimlerinden Bob Bondurant‘ı ilk eğitmenlerden biri olarak işe almış. Sonradan Bondurant’ın ayrı okul açmasındaki sebeb ise, onun Watkins Glen’de bir McLaren ile kaza yapması.

Bondurant Okulu Onlarca Tanıdık Ünlü İsme Eğitim Vermiş

Bondurant Okulu Onlarca Tanıdık Ünlü İsme Eğitim VermişSürüş okulu, 200’den fazla araçla hizmet veriyormuş. Meslek ve isteklere göre farklı tekniklerle eğitim uygulamasına sahipmiş. Yarış sürüşü, polis sürüş eğitimi, dublör vb. farklı kategorilerde hizmet verdiği bildirildi.

Aldığımız bilgilere göre Nissan ve Porsche okul için otomobil bağışlamış. Ancak resmi araç üreticisinin kim olduğuna baktığımızda Dodge markası çıkıyor. Okul içerisinde eğitim verilen otomobillerin içerisinde Charger Hellcat, Challenger Hellcat ve Dodge’nin amiral gemisi Viper ACR’de bulunuyor.

Eski F1 pilotunun açtığı okuldan mezun olan bazı isimler şöyle: Tom Cruise, Tony Stewart, Jeff Gordon ve Paul Newman. Gördüğümüz gibi aktörlerden, Amerikan futbolu oyuncularına kadar, değişik mesleklerde insanlar bu okulda eğitim almış.

2 Ekim’de Arizona İflas Mahkemesine başvuru yapan Bob Bondurant’ın 50 ile 99 alacaklıya milyonlarca borcu olduğu söylendi. Başka bir isim ve ortamda Bob Bondurant tekrar eğitim verir mi onu zaman gösterecek…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum