Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüksek Enflasyon Borsadaki Hangi Sektörleri İttirecek?

Ekonomist Tuğberk Çitilci, ihracat odaklı şirketlerde potansiyelin düşük olabileceğini belirtti ve öne çıkabilecek sektörleri paylaştı.
Yüksek Enflasyon Borsadaki Hangi Sektörleri İttirecek?
HABER GİRİŞ

Milyonlarca yatırımcı Borsa İstanbul’da gelecek dönemlerde nasıl bir seyrin görüleceğini merak ederken uzmanlar yaptığı açıklamalarla yatırımcıların tercihlerine ışık tutuyor.

Ekonomist Tuğberk Çitilci Ekol TV’ye verdiği demeçte, Türkiye’deki enflasyona dikkat çekti ve bu süreçte enflasyonu etiket fiyatına yansıtabilen şirketlerin öne çıkacağını belirtti.

2024’ün sonuna kadar kur dinamiklerinden dolayı ihracat odaklı şirketlerde potansiyelin düşük olabileceğini paylaştı ve teknoloji sektöründeki hareketlere dikkat çekti. Geçen yıldan beri ön planda olan teknoloji endeksinin ivme kaybettiğini, işin dönüp dolaşıp yine enflasyon temasına çıktığını kaydetti.

Enflasyon hikayesinde özellikle gıda perakende, giyim perakende ve teknoloji perakende sektörlerinin ön plana çıkmaya devam ettiğini bildirdi. Türkiye’deki enflasyon temasıyla bu sektörleri takip etmekte fayda olacağını vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.