Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Youtuber Ruhi Çenet’in Kazancı Şaşırttı: İşte Başarısının Sırları!

YouTube’un Türkiye’de önde gelen yayıncılarından Ruhi Çenet elde ettiği geliri takipçileri ile paylaştı. Detaylar haberimizde…
Youtuber Ruhi Çenet’in Kazancı Şaşırttı: İşte Başarısının Sırları!
Son Güncelleme: 
Yorum

Pek çok kişi son yıllarda YouTube üzerinden paylaştıkları videolar ile gelir elde etmeye başladı. Özellikle yüksek takipçi sayısına sahip olan ve fazla tık alan videolar sayesinde YouTuber’lar önemli boyutta gelirlere ulaştılar.

Ancak bu kazançların ne kadar olduğu bugüne kadar tam olarak bilinmezken herkes tarafından merak ediliyordu. Türkiye’deki önde gelen YoTube yayıncılarından Ruhi Çenet’in kazanmış olduğu geliri paylaşarak konuyla ilgili soru işaretlerini giderdiğini söyleyebiliriz.

Toplam Kazanç Dudak Uçuklatıyor

Toplam Kazanc Dudak Ucuklatiyor

Ruhi Çenet yaklaşık 6 yıldır YouTube üzerinden pek çok kategoride videolar yayınlıyordu. İlk zamanlar çok küçük meblağlarda gelirler elde eden YouTube yayıncısı, videolarının izlenme sayısı ve takipçileri arttıkça ciddi gelirler elde etmeye başladı.

Kazancını kendi kanalından yayınladığı video ile açıklayan Ruhi Çenet, kanalı kurduğu günden beri toplamda 478 bin Türk Lirası kazandığını açıkladı. 2.6 milyon takipçisi olan Çenet, 2012 yılından beri paylaşmış olduğu 260 video ile bu kazancı elde etmeyi başardı. Videolarındaki toplam izlenme sayısı ile 330 milyonu geçmiş durumda.

İzlenme Sayısı Fazla ise YouTube Zengin Ediyor!

Youtube Zengin Ediyor

YouTube’u açtığınızda ve gezintiye çıktığınızda belli başlı yayıncıların videoları ile mutlaka karşılaşırsınız. Videolarının çoğu milyonları aşan izlenme sayısı ile yayıncıların tahmini kazançları adeta dudak uçuklatacak cinsten.
Ruhi Çenet’in birim izlenme fiyatı diğer yayıncıların izlenme sayılarına oranlandığında ortaya inanılmaz rakamlar çıkıyor.

Listede zirveyi Enes Batur almış durumda. Toplam video görüntülemesi 2 bucuk milyarı geçen Enes Batur’un bugüne kadarki toplam kazancı 3.5 milyonu geçmiş durumda. Batur’u OHA Diyorum, Orkun Işıtmak, Danla Bilic gibi ünlü YouTube kanalları takip ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu