Yatırım yapmaya başla!

YouTube Aşırı Yoğunluk Nedeniyle Kısa Süreliğine Erişim Sorunu Yaşadı

YouTube’da kullanıcılar kısa süreliğine platforma erişim sorunu yaşadı. Sorunun yoğunluk kaynaklı olduğu açıklandı.
YouTube Aşırı Yoğunluk Nedeniyle Kısa Süreliğine Erişim Sorunu Yaşadı

Dünyanın en çok kullanılan video servislerinin başında YouTube’un geldiğini söyleyebiliriz. Google’ın sahibi olduğu platform her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Bilindiği üzere dünya genelinde Corona virüsü hızla yayılmış durumda ve sosyal hayatı büyük ölçüde etkiliyor. Milyonlarca insan salgının yayılmasının önüne geçilmesi adına evlere kapanmak durumunda kaldı. Bu da başta YouTube gibi dijital mecralarda yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Şirket geçtiğimiz günlerde artan yoğunluk nedeniyle görüntü kalitesini düşürme kararı almıştı. Alınan önlemlere rağmen YouTube’da gece saatlerinde erişim sorunu yaşandı. Milyonlarca kişi videolara ulaşamadığını ve platformda arama yapamadığını ifade etti. YouTube ise sorunu kabul etti ve yoğunluk kaynaklı kısa süreli bir erişim sıkıntısı yaşandığını açıkladı.

YouTube’da Erişim Sorunu

YouTube’da Erişim Sorunu

Platformda yaşanan erişim sorunu ile beraber pek çok kişi Twitter üzerinden konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Yapılan izlemede dünyanın pek çok yerinde kısa süreli kesintiler yaşandığı ortaya çıktı. ABD ve Avrupa bölgesinde ağırlıklı olarak yaşanan erişim sorununun yaklaşık 20 dakika sürdüğü belirtiliyor. DownDetector üzerindeki görüntülerde özellikle bu bölgelerde yaşanan sıkıntıyı görmek mümkün.

Video devinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Eğer YouTube’dan hata mesajları aldıysanız, sorunun çözüldüğünü söyleyebiliriz. Hatalar; anasayfa, abonelikler, arama ve daha birçok yerde yaklaşık 20 dakika sürdü. Sabrınız ve tüm raporlarınız için teşekkürler” ifadelerine yer verildi.

YouTube’da COVID-19 Etkisi

YouTube'da COVID-19 Etkisi

Yapılan açıklamadan da anlaşılacağı üzere kullanıcılar YouTube üzerindeki pek çok işlemi gerçekleştiremedi. Yaşanan sorunun ise Corona virüs nedeniyle artan sunucu yükü nedeniyle olduğu belirtiliyor. Milyonlarca insanın evlerine kapanması sonrası dijital servislerin üzerindeki sunucu yükünde büyük artışlar olduğu biliniyor.

Kullanıcı sayılarındaki artışa rağmen şirketlerin gelirlerinde azalma meydana geliyor. Bu durumun başlıca sebebi ise reklam veren şirketlerin sayısındaki azalma olmakta. Google, Facebook, Twitter ve Instagram gibi pek çok sosyal medya devinin benzer durumlar ile karşı karşıya kaldığı biliniyor. YouTube ise kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum