Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

YouTube Reklamların Daha İsabetli Olması Adına Yeni Bir Proje Geliştiriyor

YouTube geliştirdiği yeni proje ile reklamların tam amacına ulaşmasını sağlayacak.
YouTube Reklamların Daha İsabetli Olması Adına Yeni Bir Proje Geliştiriyor

Video paylaşım devi YouTube, dünyanın en büyük internet platformlarının başında geliyor. Sayısız içerik ve milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal mecra, her yıl Google’a astronomik miktarlarda kazanç sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde Google bir ilke imza atmış ve YouTube’un reklam gelirini açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre video paylaşım devi 2019 yılında Google’a 15 milyar dolar reklam geliri kazandırdı. YouTube’da eğer premium kullanıcı değilseniz içeriklerde çok sayıda reklama rastlamak mümkün.

Şirketin bu reklamlar ile çok büyük gelirler elde ettiği biliniyor. YouTube bu gelirini daha da üst seviyelere çıkaracak yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Henüz sınırlı bir alanda yürütülen proje ile yapımcılar artık hedefledikleri bir markaya doğrudan reklam gösterimi yapabilecek. Bu da yapılan kampanyanın çok daha verimli olmasını sağlayacak.

YouTube’dan Yeni Reklam Politikası

YouTube’dan Yeni Reklam Politikası

Şirket her geçen dönem reklam politikasını güncelliyor ve bu sayede hem yapımcıları kendisine çekmek istiyor hem de daha fazla kazanç sağlamayı amaçlıyor. YouTube pilot program kapsamında yeni bir reklam politikası geliştirdi. Daha önceden iş birliği yapmış olan markalar ve yapımcılar kendi aralarında reklam programı yürütebiliyor. Yeni programa dair YouTube ürün yönetiminden sorumlu direktörü Tom Leung bilgilendirmelerde bulundu.

Leung konuyla ilgili açıklamasında, “Birçok insanın bu konuyla çok ilgilendiğini biliyoruz, bu yüzden şu anda çok küçük bir pilot çalışma, ancak daha fazla bilgiye sahip oldukça, bunu mümkün olan en kısa sürede paylaşacağız.” ifadelerine yer verdi. YouTube’un bir süredir yapımcılara reklam yönetimi konusunda daha fazla yetki vermek istediği biliniyor. Yeni program ise reklamların doğrudan markalara ulaştırılmasını sağlayacak.

Yeni Gelir Modelleri Test Ediliyor

Yeni Gelir Modelleri Test Ediliyor

Yapımcı firmalar uzun zamandır test edilmekte olan bu reklam politikasını YouTube’dan talep ediyordu. Yayıncıların videolarının çok izlenmesi ve daha fazla reklam gösterimi yapması hem YouTube’un hem de içerik üreticilerin daha fazla para kazanmasına zemin hazırlıyor.

Benzer iş birlikleri ile beraber marka anlaşmaları ve alternatif para kazanma yöntemleri geliştirilmiş oluyor. Bu alternatif para kazanma yollarından biri ise Super Chat uygulaması. Bu özelliğin ülkemizde kullanılmadığını hatırlatalım. Video paylaşım devinin yeni reklam politikasını önümüzdeki süreçte daha fazla yayıncının hizmetine sunması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum