Yatırım yapmaya başla!

YouTube Yeni Masaüstü Arayüzünde Görselliğe Ağırlık Veriyor

Video ağı YouTube, masaüstü tasarımını yeniden geliştirdi. Yeni arayüzde büyüyen video resimleri dikkat çekiyor.
YouTube Yeni Masaüstü Arayüzünde Görselliğe Ağırlık Veriyor

Günümüzde en büyük internet platformu olan YouTube, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket günlük kullanıcı sayısı ile büyük gelirler elde ederken yayıncılarına da kazandırıyor. YouTube’un başlıca gelir kaynağı reklam gösterimleri ve önümüzdeki günlerden itibaren kullanıcıların aramalarına yönelik alışveriş reklamları gösterileceği duyuruldu. Platform ilk çıktığı günden bu yana görsel anlamda epey değişiklik yaşadı.

Google’ın sahibi olduğu video paylaşım platformu, masaüstü için yeni bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yeni arayüzde video resimlerinin büyüdüğü görülüyor. Bu da ana sayfada görüntülenen video sayısının azalmasına neden oluyor. Kullanıcıların tepkisini çekebilecek bu yeni arayüz için YouTube yetkilileri içeriklerle ilgili daha fazla bilgi vereceklerini belirtiyor.

YouTube Arayüzü Değişiyor

YouTube Arayüzü Değişiyor

Dünyanın önde gelen video paylaşım platformu YouTube, masaüstü ve akıllı telefonlar üzerinden her gün milyonlarca kullanıcıyı ağırlıyor. Şirket son olarak masaüstü tasarımında bazı değişikliklere imza attı. Yeni arayüzde video resimlerinin büyüdüğü görülüyor. Ana sayfada daha az içerik gösterilmesine neden olacak arayüzün kullanıcıların tepkisini çekebileceği belirtiliyor. Tabi video görsellerinin büyümesi yayıncıların daha uzun başlıklar belirlemesine imkan sağlayacak.

Mevcut arayüzde uzun başlıkları görüntülemek için imleci yazının üzerine götürmek gerekiyor. Yeni tasarımda videoya tıklamadan ya da imleci başlık üzerine götürmeden kısa sürede içerik hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olacak. Tabi bu tasarım ile beraber öne çıkarılmış videoların görünürlüğü azalırken ‘Haberler’ ve ‘Müzik’ gibi kategoriler ana sayfada yer almayacak. Yeni arayüz tasarlanırken kullanıcılardan ve yayıncılardan gelen geri bildirimlerin baz alındığı belirtiliyor.

İşlevsel Yenilikler de Var

İşlevsel Yenilikler de Var

YouTube ekibi tarafından yapılan değişiklikler arasında kullanım deneyimi anlamında da iyileştirmeler mevcut. Örneğin kullanıcılar artık ilgi alanlarına yönelik olmayan videoların YouTube tarafından kendilerine tavsiye edilmesinin önüne geçebilecek. Google bu özelliği daha önce iOS ve Android platformları için sunmuştu. Masaüstü için uzun zamandır beklenen özellik artık yayınlanmış oldu.

İzlenmek istenen videolar artık belirli bir sıraya alınabilecek. Geçtiğimiz dönemde Android için geliştirilen bu özellik sayesinde çok sayıda videoyu bir araya toplayarak kesintisiz izlemek mümkün olacak. YouTube yeni arayüzünü masaüstü için dağıtmaya başladı. Bu görünüm iOS ve Android uygulamalarının tablet sürümlerinde de kendisini gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum