Yatırım yapmaya başla!

YouTube Yayıncılarının Gelirleri Corona Virüsü Nedeniyle Düşüyor

Corona virüsü nedeniyle dünya genelinde seyahatlerin kısıtlanması YouTuber’ları olumsuz etkiliyor.
YouTube Yayıncılarının Gelirleri Corona Virüsü Nedeniyle Düşüyor

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü kısa sürede dünya genelinde pandemi halini aldı. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı acil durum ilanı gibi kararlar alınıyor. Olağanüstü şartların katılaşması ile beraber hemen her sektörü olumsuz etkileniyor. Üretim, teknoloji, sanayi başta olmak üzere neredeyse her sektör bu durumun etkilerini hissediyor.

Son gelen haberler bazı YouTube yayıncılarının da Corona virüsünün olumsuz etkilerinden nasibini aldığını gösteriyor. Dünyanın her yerinde YouTube yayıncısı bulunuyor. Yayıncılar kanallarını daha fazla aboneye ulaştırmak ve gelirlerini artırmak adına yurt dışı seyahatleri gerçekleştiriyor.

Ülkelerin almış olduğu seyahat kısıtlamaları ve karantina kararları ise bu durumun önüne set çekiyor. Yayıncıların büyük bölümü seyahat yapamadığı için kanallarındaki izlenme oranlarının düştüğünü belirtiyor. Business Insider bu konuyla ilgili YouTube yayıncıları ile görüşmeler gerçekleştirdi ve son durumu aktardı.

YouTube Yayıncılarının Kazancı Azalıyor

YouTube Yayıncılarının Kazancı Azalıyor

Business Insider tarafından yapılan araştırma YouTube yayıncılarının Corona virüsü nedeniyle gelirlerinin azaldığını gösteriyor. Wingin’It kanalının sahibi Paul Lucas bu duruma ilgili açıklamasında, “İtalya’nın sınırlarını kapatmasıyla grafikteki aşağıya doğru gidişat devam etti.” diye konuştu. Lucas’ın kanalında 186 bin abone bulunuyor ve özellikle bahar aylarında videolarının görüntülenme sayılarının azaldığını belirtiyor.

Bir başka yayıncı Jeb Brooks ise “Yaptığımız videoları daha az insan izliyor. YouTube verilerine göre kanalımız normalde dört haftalık bir dönemde 1 milyondan fazla görüntüleme alıyor. Bu, son dört hafta için 675.000’e düştü.” açıklamasını yaptı. Yayıncılar dünya genelinde tehdit oluşturan pandemi nedeniyle uçuş rezervasyonu yapmaktan çekiniyor. Tabi bu da kanalları için daha az içerik üretmelerine neden oluyor.

Hava Yolu Kısıtlaması Yayıncıları Vurdu

Hava Yolu Kısıtlaması Yayıncıları Vurdu

400 bin abonesi olan hava yolu videoları çeken Simply Aviation kanalının yayıncısı Davis Pauritsch, “Nisan ayına kadar tüm gezilerimizi iptal ettik. Mayıs ayında yaptığımız gezilerin de iptal edilip edilmeyeceği konusunda durumu değerlendirmeye devam ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Pauritsch ayrıca “En az 2020 yılı sonuna kadar haftada üç yeni video yayınlamaya devam edebiliriz.” diye konuştu ve şimdilik durumu önceden hazırlanmış videolar ile karşıladıklarını söyledi. Havacılık sektöründeki olumsuz hava bazı YouTube yayıncılarının da zor zamanlar geçirmesine neden olacak gibi görünüyor.

Pek çok ülke salgının girmesini önlemek adına kendisini dışarıya büyük ölçüde kapanmış durumda.Aslında insanların evlere kapandığı şu dönemde YouTube’un izlenme oranlarında büyük bir yükseliş söz konusu. Hatta şirket geçtiğimiz günlerde Avrupa bölgesindeki yoğun kullanıcı trafiğinden dolayı görüntü kalitesini düşürme kararı aldı.  Son olarak ülkemizde de 5 merkez hariç tüm uçuşlar THY tarafından kısıtlanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum