Yatırım yapmaya başla!

YouTube Videolarında Gösterilen Ürünler Öne Çıkarılacak

Video paylaşım devi YouTube, videolarındaki ürünleri gösterecek bir özellik test ediyor.
YouTube Videolarında Gösterilen Ürünler Öne Çıkarılacak

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, her gün milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra yayıncılar yüksek izlenmeye ulaşan videoları sayesinde büyük kazanç elde ediyor. Google sahibi olduğu video platformu için sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde şirket videoları bölümlere ayıracak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı haberi ile gündeme gelmişti. YouTube kullanıcı kitlesini korumak ve artırmak adına farklı özellikler üzerinde çalışıyor.

Platform bünyesinde yer alan çok sayıda videoda ürünlerin tanıtımları yapılıyor ve bunlara yer veriliyor. Şirketten yayınlanan blog yazısında bu ürünleri öne çıkaracak yeni bir özelliğin test edildiği duyurdu. Yeni özellik ile artık videolarda yer alan ürünler kullanıcılara farklı bir araç ile gösterilecek. Video devinin yeni özelliğini test ettiği belirtilirken, bu testlerin hangi platformlar için yapıldığı şu an için açıklanmadı.

YouTube’dan Ürünlere Yönelik Yeni Özellik

YouTube’dan Ürünlere Yönelik Yeni Özellik

Video devi yaptığı açıklama ile ‘Bu Videodaki Ürünler’ adlı bir özelliği test ettiğini açıkladı. Özellik tahmin edileceği üzere videolarda gösterilen ürünlerin ne olduğu hakkında bilgi verilmesini sağlayacak. Bu ürünler oynatılan videoların üst ya da alt bölümünde gösterilecek. Yeni araç sayesinde özellikle tanıtım videolarının kullanıcılar için daha fazla bilgilendirici bir özelliğe sahip olacağını söylemek mümkün.

Şirket bu arada ABD’deki kullanıcıları için yeni bir hizmetini daha devreye alacağını duyurdu. Video devi platformda yapılan aramalarda artık gerçek bilgilerden oluşan yeni sonuçlar sunacak. Şirketin bu kararı dünyayı etkisi altına alan COVID-19 ile mücadele kapsamında aldığı belirtiliyor. Daha önce Hindistan ve Brezilya’da kullanıma sunulan bu özellik artık ABD’de kullanılabilir durumda.

Şirketten yapılan açıklamada “Son birkaç yıldır, daha fazla insanın haber ve bilgi için YouTube’a geldiğini gördük. Son zamanlarda, COVID-19’un patlak vermesi ve dünyaya yayılması, izleyicilerin hızlı hareket eden etkinlikler sırasında doğru bilgi almasının ne kadar önemli olduğunu yeniden teyit etti.” ifadelerine yer verildi.

Kullanıcılar bu panel sayesinde herhangi bir videoya tıklamadan bile ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşma imkanına sahip olacak. Yeni panel videoların görüntülenme sayısını olumsuz etkileyecek olsa da, kullanıcıların yanlış bilgiye maruz kalmasının önüne geçmiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum