Yatırım yapmaya başla!

YouTube, Videoları Bölümlere Ayıracak Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

YouTube özellikle uzun süreli videolar için kullanım kolaylığı sağlayacak bir özellik geliştiriyor.
YouTube, Videoları Bölümlere Ayıracak Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, her gün milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Platform bünyesinde hemen her konuya dair sayısız içeriğe rastlamak mümkün. Bu içeriklerden bazılarının süresi kısa olurken, pek çok içeriğin ise sürelerinin oldukça uzun olduğunu söyleyebiliriz. Google’ın sahibi olduğu YouTube, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde şirketin Android uygulaması için Yorumlar bölümüne yönelik bir arayüz değişikliği yapacağı ortaya çıkmıştı. Gelen son haberler ise YouTube’da uzun süreli videolar izleyen kullanıcılar için son derece kullanışlı bir özelliğin yolda olduğunu işaret ediyor. Bölümler adı verilen özellik ile izleyiciler videoda ulaşmak istediği noktaya çok daha kolay bir şekilde gidebilecek.

Uzun Videolar için Kullanışlı Özellik

Uzun Videolar için Kullanışlı Özellik

YouTube’da süresi saatleri bulan uzun videolar sıkça yer almakta. Bu gibi içeriklerde videonun içerisinde geçen belli bir bölüme ulaşmak zor bir hal alabiliyor. Video paylaşım devi Bölümler adı verilen yeni özelliği ile bu durumu kolay hale getiriyor. Bundan böyle yayıncılar videoların içerisinde belli bölümlere açıklamalar ekleyebilecek. İzleyiciler o bölümde ne olduğunu ise kolayca görme şansına sahip olacak.

Örneğin bir yemek pişirme videosunda izleyiciler yemeğin son halini görmek isteyebiliyor. Eklenecek açıklama ile bu bölüme doğrudan gitmek mümkün olacak. Bu bölümler YouTube tarafından otomatik eklenmeyecek ve açıklamalar içerik üreticiler tarafından belirlenecek. YouTube ekibi şu an için bu özelliği test ediyor. Ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Uzmanlar ayrıca bu özelliğin son dönemdeki yüksek trafiği de rahatlatacağını tahmin ediyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle tüm dijital mecralarda olduğu gibi YouTube trafiğinde de adeta patlama yaşandı. Şirket geçtiğimiz günlerde varsayılan görüntü kalitesini düşürme kararı almıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum