Yatırım yapmaya başla!

YouTube Videolar İçerisinde Yeni Yayıncılar Önereceği Bir Özellik Geliştiriyor

YouTube içerik üreticilerin abone sayılarını artırmasını sağlayacak yeni bir özellik test ediyor.
YouTube Videolar İçerisinde Yeni Yayıncılar Önereceği Bir Özellik Geliştiriyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, daha geniş kitlelere ulaşmak ve deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Mobil cihazların da yaygınlaşması ile beraber şirket Android ve iOS uygulamalarına yönelik güncellemelerine de ağırlık vermeye başladı. YouTube’da bulunan çok sayıda yayıncı yüksek izlenme oranlarına ulaşmak istiyor ve aboneleri ile olan etkileşimini artırmayı amaçlıyor. Bu durum beraberinde gelirlerine olumlu yönde etki ediyor.

Şirket son olarak yayıncıların abone sayısını artıracak yeni bir etkileşim özelliğini test etmeye başladı. ‘Bu videoda öne çıkan’ adlı özellik ile kullanıcılar izledikleri bir içerikte ilgili başka yayıncılara ulaşma fırsatı bulabilecek. Kullanıcılar izledikleri video ile ilgili benzer içeriklere bu esnada ulaşabilecek. Video paylaşım devi özellik sayesinde kullanıcıların başka kanallara anlık olarak abone olabileceğini belirtiyor.

Yeni Yayıncıları Keşfetmek Kolaylaşıyor

Yeni Yayıncıları Keşfetmek Kolaylaşıyor

YouTube’da sayısız video ve içerik üreticiye rastlamak mümkün. İzleyiciler için yeni kanalları keşfetmek için platformda çeşitli öneri seçenekleri mevcut. Örneğin bir kanala abone olduğunuzda YouTube size benzer kanalları da öneriyor. Şirket artık bunu videonun içerisinde de yapmaya başlıyor. Android uygulamasında ilk olara denenen bu özellik ile içeriğin alt bölümünde ‘Bu videoda öne çıkan’ diye bir bölüm oluşturulacak.

İzleyiciler buradan ilgili kanal ve video ile ilgili benzer içeriklere ulaşabilecek. YouTube’un bu özelliğe ilk olarak en popüler kanallar üzerinde test etmesi ile başlaması bekleniyor. Tüm kullanıcılar şu an için bu özellikten yararlanamayacak. Android uygulaması üzerinden sınırlı sayıda test edilecek bu özellik daha sonrasında tüm platforma yayılabilir.

Şirketten yapılan açıklamada “Yeni içerik oluşturucuları keşfetmeyi ve kanallarına abone olmayı kolaylaştırmak için izlediğiniz videonun hemen altındaki “bu videoda yer alan” bir bölümü test ediyoruz. Videoda öne çıkan (videoyla ilgili bir dizi sinyale dayalı) ve öne çıkan içerik oluşturucu kanalına abone olma seçeneğiyle bağlantılar içeren içerik oluşturucular önereceğiz.

Bu denemeyi, YouTube’daki çeşitli kategorilerde çok sayıda en çok aranan içerik oluşturucu grubuyla başlıyoruz ve geri bildirim alırken YouTube Android uygulamasını kullanan görüntüleyenlerin yalnızca küçük bir yüzdesi bu özelliği görecek.” ifadelerine yer verildi.

Yayıncılar Memnuniyetle Karşıladı

Yayıncılar Memnuniyetle Karşıladı

YouTube’un test etmeye başladığı yeni özellik yayıncıların beğenisini kazandı. Bir yayıncıya göre bu özellik fazlasıyla kullanışlı olacak ve arkadaşlarının da bu sayede yeni aboneler kazanması mümkün hale gelecek. Pek çok yayıncı içerik üretirken benzer tarzda kanal sahibi arkadaşları ile beraber yer alıyor.

Yayıncılar arkadaşlarının da bu şekilde önerilmesinden dolayı memnuniyet duyuyor. Aslında YouTube bir süredir bu özelliğe dair bir eksikliğin farkındaydı ve konuya yönelik çalışmalar yapıyordu. Şirket bu özelliğin düzenli şekilde geliştirilmesi gerektiğini belirtmişti. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcı grubu üzerinde test edilen özelliğin önümüzdeki süreçte tüm platforma yaygınlaşması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum