Yatırım yapmaya başla!

YouTube’da Süresi Uzun Olan Videolar İçerik Üreticilere Daha Fazla Para Kazandırıyor

Dev video platformu YouTube üzerinde yapılan bir araştırma süresi uzun olan videoların daha fazla para kazandırdığını gösteriyor. Popüler içerik üreticiler ise uzun süreli videolar oluşturmaya başladı.
YouTube’da Süresi Uzun Olan Videolar İçerik Üreticilere Daha Fazla Para Kazandırıyor

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Popüler videoların milyonlarca kişi tarafından izlendiği platform, içerik üreticilere de büyük gelir kaynağı olmakta. Şirket kendi reklam gösterimleri ile gelirini ederken, kazancının bir kısmını ise kanal sahiplerine veriyor. YouTube’un sahip olduğu algoritma ise bu kazancın daha fazla olmasını sağlıyor.

İçerik üreticiler YouTube’un sahip olduğu algoritmayı iyi analiz ederek daha fazla gelir elde etmek için yeni yollar arıyor. Kanal sahiplerinin son dönemde yayınlamış olduğu videolarda dikkat çeken bir detay söz konusu. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma çocuklu videoların YouTube’da daha fazla izlendiğini ortaya koymuştu. 

Video platformunda en çok izlenen videoların bulunduğu Trend sayfası mevcut. Son günlerde bu sayfadaki videoların süresinin daha uzun olduğunu gösteriyor. Şirketin süresi uzun videoları Trend yapması ile beraber daha fazla kazan elde ettiği ve içerik üreticilerin de bu yola başvurduğu belirtiliyor.

Uzun Süreli Videolar Daha Çok Kazandırıyor

Uzun Süreli Videolar Daha Çok Kazandırıyor

Son günlerde Trend bölümünde uzun süreli YouTube videolarının yer alması üreticilerin bu şekilde daha fazla kazanç elde ettiği yorumlarına neden oldu. Trend bölümünde sıkça yer alan PewDiePie, Shane Dawson, Jenna Marbles gibi popüler YouTuberların video sürelerinin 20 ila 60 dakika arasında değiştiği görülüyor. Bilindiği üzere platformdaki videoların çoğu 7-8 dakika gibi sürelerden oluşuyor.

Ancak uzun süreli videoların içerik üreticilere daha fazla kazandırdığı ifade ediliyor. Video süresinin uzun olması daha fazla reklam yerleştirmeyi mümkün kılıyor. Bu da hem YouTube’un hem de içerik üreticinin daha fazla kazanmasını sağlıyor. YouTube ise pek çok farklı yol ile kanal sahiplerini uzun süreli videolar geliştirmeye teşvik etti.

Uzun Süreli İçeriklerin Sayısı Artıyor

Uzun Süreli İçeriklerin Sayısı Artıyor

Yapılan araştırmalar platformda son günlerde uzun süreli videolara daha fazla yer verildiğini gösteriyor. Bu içerikler arasında vlog, makyaj, siyaset, belgesel ve daha pek çok konu mevcut. YouTube kullanıcıların kendi platformunda ne kadar süre geçirdiğine büyük önem veriyor. Bu durum hem reklam gösterimlerine hem de gelir kalemlerine olumlu yansıyor.

Kimi uzmanlar ise zaman içerisinde kullanıcıların uzun süreli videolardan bıkacağını ve yeniden daha kısa süreli videoların popüler hale geleceğini ön görüyor. Kullanıcının eğilimine göre YouTube’un sağladığı kazanç o yönde değişecektir. YouTube dev bir platform olmasına rağmen önünde kat edeceği çok yol var. Dolayısıyla kullanıcıların ilgisi doğrultusunda değişim yaşamaya devam edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum