Yatırım yapmaya başla!

YouTube Uyuşturucu ve Şiddete Özendiren Klipleri Kaldırmaya Başladı!

Video paylaşım platformu YouTube, gelen şikayetler üzerine Drill müzik türüne ait videoları kaldırmaya başladı.
YouTube Uyuşturucu ve Şiddete Özendiren Klipleri Kaldırmaya Başladı!

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, geride bıraktığı yıllar boyunca milyonlarca videoya ve müzik klibine ev sahipliği yapar hale geldi. Her geçen gün sayısı hızla artan içerikler, beraberinde zararlı içeriklerin de bu platformda bulunmasının önünü açıyor.

Video paylaşım devi YouTube, topluluk kuralları gereği milyonlarca videoyu silmeye başladığını açıklasa da, adeta bir okyanusa dönmüş platformda zararlı içeriklerin sonu gelecek gibi değil. Son olarak İngiltere’de yetliki emniyet müdürü Cressida Dick’in şikayetleri sonucu şirket harekete geçti ve şiddet içerikli video klipleri silmeye başladı.

Drill Türüne Ait Klipler Kaldırılıyor

Son dönemde özellikle İngiltere’de yeni bir müzik türünün gençleri şiddete ve uyuşturucuya yönlendirdiği belirtiliyor. Drill adı verilen bu müzik türü rap’e benzerliği ile dikkat çekiyor ve uyuşturucu, şiddet gibi konulardan bahsetmesiyle biliniyor.

Emniyet müdürü Dick, son iki yılda İngiltere’de büyük artışa neden olan suç artışında Drill türüne ait müziklerin önemi rol oynadığını belirtiyor. YouTube resmi yetkililerinden gelen açıklamada ise gelen şikayetlere kayıtsız kalınmayacağını ve emniyet yetkilileri ile senkronize bir şekilde çalışacaklarına ye verildi.

Müzik Türünü Sevenlerden İmza Kampanyası

Gelen tepkiler sonrasında YouTube tarafından bugüne kadar 90’dan fazla Drill türünde müzik klibinin silindiği belirtiliyor. Bu müzik türünü seven kişiler ise YouTube tarafından gerçekleştirilen bu eyleme fazlasıyla tepkili.

ABD’nin Chicago eyaletinde hayat bulmuş bu müzik türüne ait en önde gelen şarkılardan birisi Chied Keed – I Don’t Like gösteriliyor. Şarkının gençleri şiddete ve uyuşturucuya özendirdiği ise bilinen bir gerçek. Ancak bu müzik türünü sevenler tepkilerini göstermek amacıyla imza kampanyaları düzenliyorlar. Videoların silinmesine karşı çıkan grup şu ana kadar 5000’den fazla imza toplamış durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum