Yatırım yapmaya başla!

YouTube Türkiye’deki Kullanıcıların Uzun Zamandır Beklediği Premium Hizmetini Kullanıma Sundu

YouTube’un ücret karşılığında kullanıcılara ayrıcalıklar tanıdığı Premium hizmeti Türkiye için kullanıma sunuldu.
YouTube Türkiye’deki Kullanıcıların Uzun Zamandır Beklediği Premium Hizmetini Kullanıma Sundu

Dünyanın en büyük video platformu milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve her geçen gün daha fazla büyümeye devam ediyor. Yayıncıların izlenme oranları doğrultusunda kazanç elde ettiği platform ücretli ve ücretsiz abonelik seçeneklerine mevcut.

Çoğunluğun kullandığı ücretsiz abonelik seçeneğinde kullanıcılara yapılan reklam gösterimi karşılığında YouTube gelirinin büyük bölümünü karşılıyor. Bununla birlikte YouTube’un bir süredir sunmuş olduğu Premium abonelik seçeneği de mevcut. Kullanıcılar ödedikleri ücret karşılığında YouTube’un sunmuş olduğu bazı ayrıcalıklardan yararlanıyor.

Bu hizmet bugüne kadar dünyanın pek çok bölgesinde kullanılmakla beraber ülkemizde kullanılabilir durumda değildi. Ancak şirket yapmış olduğu son açıklama ile Premium hizmetini Türkiye’deki kullanıcılara sunacağını duyurdu.

YouTube Premium Türkiye’de

YouTube ücretli üyelik seçeneğini daha önceden YouTube Red adı altında sunuyordu. Ancak geçtiğimiz Mayıs ayında Red programı sonlanmış ve yerini YouTube Premium almıştı. Ülkemizdeki kullanıcılar ise uzun zamandır YouTube’un ücretli hizmetinin kullanıma sunulmasını bekliyordu. Video devi çağrılara cevap verdi ve Premium hizmetini kullanıma sundu. Yapılan duyuru ile beraber bu servisin ücreti de belli olmuş oldu.

Kullanıcılar YouTube Premium deneyimini yaşamak için aylık 16.99 TL ödeyecek. Bununla birlikte şirket Premium deneyimini ilk 3 ay ücretsiz olarak deneyimleme şansı sunuyor. Premium kullanıcılarına sunulan ayrıcalıklar arasında en dikkat çekeni hiç kuşkusuz reklam gösterilmemesi olmakta. Bununla birlikte arka planda çalma, videoların indirilmesi gibi pek çok kullanışlı özellik yine Premium üyelik seçeneğine özel olarak sunuluyor.

Video indirme özelliği ile kullanıcılar hem veri tasarrufu sağlıyor hem de bulundukları lokasyonda internet ağı olmasa bile videoları çevrimdışı olarak izleme imkanına sahip oluyor. Bununla birlikte YouTube Music uygulamasına da Premium aboneleri ulaşabiliyor. Bu seçenek sonrası Spotify ve Apple Music kullanıcıları üyeliklerini devam ettirme konusunda tekrar düşünecektir.

Premium için Dört Farklı Paket Bulunuyor

Premium için Dört Farklı Paket Bulunuyor

YouTube Premium hizmetini Türkiye’ye sunmasıyla beraber farklı abonelik seçenekleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. Buna göre ücretli üye olmak isteyenler için 4 farklı paket bulunuyor. Bu paketlere bakacak olursak:

  • Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16,99 TL
  • 5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL
  • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL
  • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün YouTube Music uygulamasının da Türkiye’ye geleceği şirket tarafından duyurulmuştu. Aslında bu duyuru Premium hizmetinin geleceğine dair bir fragman niteliğindeydi. Fiyatlara bakıldığında ülkemizdeki diğer çevrimiçi servisler ile benzer fiyatlara sahip olduğu görülüyor. Pek çok hizmeti bir arada sunan YouTube Premium’un ülkemizde büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum