Yatırım yapmaya başla!

YouTube’un Açıkladığı Trafik Verileri Büyümenin Hızlanarak Devam Ettiğini Gösteriyor

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, platformun ulaştığı trafik verilerini açıkladı. Açıklanan rapor YouTube’un hızla büyüdüğünü ortaya koyuyor.
YouTube’un Açıkladığı Trafik Verileri Büyümenin Hızlanarak Devam Ettiğini Gösteriyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, kurulduğu günden bu yana sürekli büyümeye devam ediyor. Uygulama hem ülkemizde hem de dünya genelinde kullanılan en yaygın platformların başında geliyor. Platformun sahip olduğu yüksek trafik sayesinde pek çok yayıncı burada içerikler üretiyor ve yüksek gelirler elde ediyor. Açıklanan son raporlar şirketin geldiği son noktayı gözler önüne serdi.

YoTube CEO’sunun açıkladığı son rapor, dev platformun kullanıcı, oturum ve izlenme sayısı gibi önemli verileri yer alıyor. Açıklanan rapor platformun hızlanarak büyüdüğünü gösteriyor. İşte YouTube raporunda dikkat çeken veriler.

YouTube Kullanıcı Verilerini Açıkladı

YouTube Kullanıcı Verilerini Açıkladı

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, video paylaşım devinin son ulaştığı trafik verileri hakkında bilgilendirmede bulundu. Konuyla ilgili hazırlanan rapora göre platform aylık 2 milyar kullanıcı tarafından kullanılıyor. Üstelik bu kullanıcılar sadece Gmail hesabı ile giriş yapanları kapsıyor. Geçen senenin aynı döneminde bu sayı 1.8 milyardı. Şirketin 1 yıl içerisinde yüzde 11 seviyesinde büyüme gerçekleştirdiği görülüyor.

Kullanıcı sayısından hariç olarak izlenme verilerinin yer aldığı raporda YouTube’a olan ilginin hızla arttığı görülüyor. Bilindiği üzere yeni nesil televizyonlar sayesinde YouTube ve benzeri uygulamalara buralardan ulaşmak mümkün. Raporda YouTube’u televizyon üzerinden izleyen kullanıcıların da arttığı görülüyor. YouTube’u televizyondan izlenme sayısı aylık 250 milyon saate ulaştı. Bu sayı geçtiğimiz yılın aynı dönemi 180 milyon saat seviyesindeydi.

Gelişen teknoloji ile beraber akıllı televizyonların yaygınlaşması, bu sayının artmasına neden oluyor. Son bir yılda YouTube’u televizyon üzerinden kullanan kişilerin sayısında yüze 39 artış gerçekleşti.

YouTube CEO’su ayrıca son dönemde sayısı hızla artan nefret ve şiddet içerikli videoları kaldırmak için titizlik ile çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Şirket geçtiğimiz günlerde bir milyonu aşkın  videoyu manuel olarak incelediğini açıklamıştı. Bugün itibariyle dünyanın en büyük platformu konumunda olan YouTube, önümüzdeki dönemde de hızla büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum