Yatırım yapmaya başla!

YouTube Topluluk Kuralları Gereği Milyonlarca Videoyu Siliyor!

Video paylaşım platformu YouTube son dönemde milyonları bulan sayıda video sildiğini açıkladı.
YouTube Topluluk Kuralları Gereği Milyonlarca Videoyu Siliyor!

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’a her gün sayısız içerik yükleniyor. Öyle ki bu kullanıcıların yüklediği videolardan izlenme sayısı yüksek olanlar ise hatırı sayılır miktarda kazanç elde ediyorlar. Hemen her konuda görsel içeriğe ulaşılan platformda zararlı içeriklerle karşılaşmak kaçınılmaz oluyor.

Geçtiğimiz günlerde bir grup hak savunucusu, çocukların verilerini yasadışı olarak topladığı için YouTube’un milyar dolarlarca ceza ödemesi gerektiğini belirtmişti. YouTube’a gelen şikayetlerde meydana gelen artış sonrası şirket topluluk kurallarına daha fazla önem vermeye başlamıştı.

İşte YouTube’da Silinen Video Sayısı!

Google’ın bünyesinde bulunan YouTube, zararlı içeriklere karşı sahip olduğu topluluk kuralları çerçevesinde adeta savaş açmış durum.da. Resmi olarak açıklanan rakamlara göre 2017 yılında Ekim – Aralık döneminde toplamda 8.3 milyon video silinmiş durumda.

Silinen videolara gerekçe olarak topluluk kurallarının ihlal edilmesi gösteriliyor. Silinen videoların 6.7 milyonunun YouTube algoritması tarafından otomatik olarak silindiği, kalan kısmının da şirketin bünyesinde bulunan ekip tarafından silindiği belirtiliyor.

Silinmesi Gereken Milyonlarca Video Var!

YouTube’un kurallar gereği milyonlarca videoyu silmeye devam etmesine rağmen, mevcut olarak zararlı içeriğe sahip çok sayıda içerik olduğu belirtiliyor. Bunlardan başlıcaları şiddet, pornografi, ırkçı söylem ve toplumu tahrik konulu olan videolar olmakta. Özellikle çocuk dostu içerik olarak maskelenmiş binlerce video YouTube üzerinde ulaşılabilir durumda.

Bu içeriklerin hala neden kaldırılmadığına dair net bir açıklama yapılmış değil. Ancak şirketin Aralık ayı içerisinde 10 bin kişiyi video inceleme ekibine almış olması, bu işin peşinin bırakılmayacağını gösteriyor. Önümüzdeki günlerde YouTube’un zararlı içeriklere sahip çok daha fazla videoyu hızlı bir şekilde kaldırdığına tanık olacağız gibi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum