Yatırım yapmaya başla!

YouTube’un Test Ettiği Özellikler İlk Olarak Premium Abonelere Sunulacak

YouTube’a gelecek deneysel özelliklerin ilk olarak Premium aboneler üzerinde test edileceği açıklandı.
YouTube’un Test Ettiği Özellikler İlk Olarak Premium Abonelere Sunulacak

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google, video paylaşım platformu YouTube ile her gün milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket video servisinde sunduğu deneyimi iyileştirmek adına aralıksız yeni özellikler geliştiriyor. Bu özellikler belirli bir kullanıcı kitlesi üzerinde test ediliyor ve eksikler gideriliyor. Son etapta ise tüm platform genelinde kullanıma sunuluyor. Bu süreç YouTube’da da bu şekilde gerçekleşiyor. Şirket geliştirdiği deneysel özelliklere dair yeni bir karar aldı.

Bundan böyle deneysel olarak test edilen özellikler ilk etapta ücretli abonelik planına dahil kullanıcılara sunulacak. Bu zamana kadar test kullanıcıları YouTube tarafından rastgele seçiliyordu. Şirketin bu yolla Premium abone sayısını artırmak istediği tahmin ediliyor.

YouTube’dan Premium Kullanıcıları İlgilendiren Adım

YouTube’dan Premium Kullanıcıları İlgilendiren Adım

YouTube son yıllarda Premium abonelik hizmeti ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Bu servis kullanıcılara belirli ayrıcalıklar sunuyor. Ayrıcalıkların başında reklamsız gösterim, arka planda oynatma ve çevrimdışı izleme özellikleri yer alıyor. Bundan böyle geliştirici ekip tarafından test edilen deneysel özellikler de ilk etapta bu gruptaki kullanıcılara sunulacak.

Google neden böyle bir karar aldığını açıklamadı ancak şirketin kullanıcıları Premium aboneliğe teşvik etmek istediği belirtiliyor. Bir diğer sebep ise deneysel özelliklerin yeterince test edilmemesi olabilir.

Video paylaşım devi bu arada üç yeni deneysel özelliği kullanıcılara sunmuş durumda. Halihazırda iOS 14 için resim içinde resim özelliği ve Chrome’da sesli video araması gibi özellikler şu an için deneme aşamasında. Google bu özelliklerin 20 Ekim tarihine kadar test edilebileceğini belirtiyor.

Şirketin ayrıca algoritmasını kullanarak videolara yaş filtresi getirme hazırlığında olduğu biliniyor. Şirket küçük yaş grubunu bazı içeriklerden korumak adına, “Güvenlik ekibimiz, içeriği incelerken 18 yaşın altındaki izleyiciler için uygun olmayan bir videoyla karşılaştıklarında yaş kısıtlamaları uyguluyor. İleriye dönük olarak, içeriği algılamak için makine öğrenimini kullanma yaklaşımımızı geliştireceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

YouTube Premium hizmetine kullanıcılar ayda 16.99 TL ödeyerek sahip olabilirler. Beraberinde YouTube Music servisi de kullanıcılara sunuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum