Yatırım yapmaya başla!

YouTube’un Televizyon Uygulamasındaki İzleyici Sayısı Açıklandı

ABD’den elde edilen verilere göre YouTube’un televizyon uygulaması ayda 100 milyon kişi tarafından kullanılıyor.
YouTube’un Televizyon Uygulamasındaki İzleyici Sayısı Açıklandı

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, her gün milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Kurulduğu ilk dönem masaüstü üzerinden hizmet vermeye başlayan mecra, zaman içerisinde akıllı telefon ve televizyon uygulamalarını geliştirdi. Bu durum beraberinde daha fazla kitleye ulaşma imkanını sağlıyor.

Günümüzde akıllı telefon kullanımındaki artış ile beraber YouTube trafiğinin büyük bölümünü mobil cihazlar üzerinde sağlamaya başladı. Google’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile YouTube 2019 yılında 15 milyar dolar reklam geliri elde etti. Platformun her geçen gün büyümesi ile beraber bu sayını önümüzdeki süreçte daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gelişen teknoloji ile beraber akıllı televizyonların da daha fazla kullanıcıya ulaştığını söyleyebiliriz. Bu cihazlarda belirli uygulamalar kullanılabiliyor ve bunların başında ise YouTube geliyor. Son veriler video paylaşım platformunun televizyon uygulamasındaki izleyici sayısını ortaya koydu.

Televizyon Uygulaması Büyüyor

Televizyon Uygulaması Büyüyor

Yapılan son araştırmalar insanların televizyon izleme oranının azaldığını ve dijital uygulamalara yöneldiğini gösteriyor. Geleneksel yayınlara olan ilginin yanı sıra Netflix gibi mecralar daha fazla ilgi görmeye başladı. Ancak televizyonların içerisindeki dijital uygulamalar için farklı bir durum söz konusu. Son açıklanan rakamlara göre YouTube, ABD’de ayda 100 milyon kişi tarafından televizyon uygulaması aracılığı ile izleniyor.

Sadece ABD için yapılan bu açıklama sonrası dünya genelinde çok daha büyük bir sayının varlığından söz edebiliriz. Rakamlar YouTube TV’nin izlenme süresinde de artış olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana izlenme oranlarında yüzde 80’e varan bir artış olduğu belirtiliyor. 2019’un Mart ayından bu yana yüzde 250 oranında canlı içeriklerin izlenme süresi arttı.

Bu yükselişte son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün de etkisi olduğu belirtiliyor. Dünyanın dört bir yanında salgın nedeniyle insanlar evlerine kapandı ve YouTube, Netflix gibi platformları daha fazla izledi. YouTube’u büyük ekran üzerinden izlemek isteyenlerin ilk tercihi ise akıllı televizyonlar oluyor.

Orijinal İçeriklere Yenisi Ekleniyor

Orijinal İçeriklere Yenisi Ekleniyor

Video devi kitlesini artırmak adına son dönemde orijinal içeriklere de ağırlık vermeye başladı. Premium aboneler için sunulan bu içeriklere yenileri ekleniyor. Şirket yeni bir duyuru yaptı ve Ultimate Home Championship adı bir sanal yarışma yayınlayacağını açıkladı. Yarışma tanınmış insanların evlerinde yaptıkları aktivitelere yönelik olacak.

NBA’in yıldız ismi Stephen Curry’nin sunuculuğunu yapacağı yarışmada toplanan gelir COVID-19 ile mücadelede kullanılacak. Akıllı televizyonların ilerleyen dönemde daha fazla kişiye ulaşacağını düşünecek olursak, bu durum YouTube’un izlenme sayılarına da olumlu yansıyacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum