Yatırım yapmaya başla!

YouTube Televizyonlar için Sunduğu Arayüzü Dışarıya Kapatıyor

Video platformu YouTube, televizyonlar için geliştirdiği arayüzü masaüstünden erişime kapatacağını duyurdu.
YouTube Televizyonlar için Sunduğu Arayüzü Dışarıya Kapatıyor

Dev video servisi YouTube, milyonlarca kullanıcı ve videonun bir araya gelmesine olanak sağlıyor. Google’ın sahibi olduğu video ağı, kullanıcıların en iyi şekilde hizmet alması adına pek çok arayüz ve servis geliştiriyor. Bilindiği üzere son yıllarda Smart TV’lerin yaygınlaşması ile beraber pek çok servis sağlayıcı bu ürünlere yönelik arayüz ve uygulamalar oluşturmaya başladı. Sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere popüler olan internet platformlarına televizyonlar aracılığıyla bu tarz arayüzlerden ulaşılıyor.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube’un da televizyonlar için geliştirilmiş bir arayüzü mevcut. Hatta pek çok kullanıcı bilgisayarını televizyona bağlıyor ve büyük ekran deneyiminden faydalanmak adına YouTube’un televizyon arayüzüne bağlanıyor. Ancak video paylaşım platformu akıllı televizyonlar için geliştirdiği bu arayüze tarayıcıların ulaşmasını engelleme kararı aldı.

YouTube Arayüzü Tarayıcılara Kapanıyor

YouTube Arayüzü Tarayıcılara Kapanıyor

YouTube’un televizyonlar için oluşturduğu arayüze youtube.com/tv adresinden kolayca ulaşmak mümkün. Bu arayüz sayesinde akıllı televizyon özelliğine sahip olmayan eski model ürünler bu desteği kazanmış oluyor. Pek çok kullanıcı için akıllı televizyonların fiyatları oldukça yüksek olmakta. YouTube’un masaüstü üzerinden böyle bir arayüzü sunması kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ancak alınan karar ile şirket bu arayüzün erişimini tarayıcılara kapatacağını duyurdu Böylelikle YouTube’un televizyonlar için geliştirdiği arayüz sadece o cihaza özgü şekilde yayında olacak. Bu arayüzün tercih edilmesindeki sebep ise normal YouTube görünümüne göre daha büyük ve düzenli olmasıydı. Video platformu bu arayüzün dışarıya ne zaman kapatılacağına dair bir açıklama yapmadı ancak yakın zamanda kaldırılacağı belirtiliyor.

Arayüze Giriş Kısıtlanıyor

Arayüze Giriş Kısıtlanıyor

YouTube’un ilgili adresine giren kullanıcıların karşısına çıkan mesaj şu şekilde: “YouTube’un bu sürümü yakında kullanımdan kaldırılacak. youtube.com’u görüntülemeye devam edebileceksiniz ancak desteklenen bir cihazda optimize edilmiş bir deneyimden yararlanabilirsiniz. YouTube uygulamasının yüklemeye uygun olup olmadığını görmek için cihazınızın uygulama mağazasına göz atın veya yt.be/help/devices adresinden desteklenen cihazları inceleyin”

Kısacası bu arayüze giriş yapmak için YouTube TV desteğine sahip olan bir cihaza sahip olmak gerekiyor. Tabi bilgisayar kullanıcıları mevcut masaüstü görünüm ile YouTube deneyimini televizyondan yaşamaya devam edebilir. Dolayısıyla sadece arayüz anlamında bir kısıtlamadan söz edilebilir. Video platformu yine her ortamdan çeşitli seçenekler ile ulaşılabilir durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum