Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Youtube, Rusya’daki Kanalların Para Kazanmasını Engelledi

Youtube, Rusya hükümeti tarafından finanse edilen kanalları engelleyerek, reklam gelirlerini durdurdu. Detaylar haberimizde...
Youtube, Rusya’daki Kanalların Para Kazanmasını Engelledi
Yorum

Ukrayna’yı işgale başladığı ilk günlerde Rusya için bir kısıtlama kararı alan Youtube’dan yeni bir hamle geldi. 2 Mart’ta Avrupa genelinde RT ve Sputnik’in YouTube kanallarını engellemeye başladıklarını duyuran sosyal medya platformu, son yaptığı açıklamada dünya çapında Rus devlet destekli YouTube kanallarına erişimi engellediklerini ve para kazanmalarının durdurulduğunu bildirdi.

Twitter hesabından ilgili açıklamayı duyuran video paylaşım sitesi, “Son güncellememizden bu yana ekiplerimiz, yalnızca nefret söylemi politikamızı değil, aynı zamanda yanlış bilgi, sansürlenmemiş içerik ve daha fazlasıyla ilgili politikalarımızı da ihlal ettikleri için 1.000’den fazla kanalı ve 15.000’den fazla videoyu kaldırdı.” şeklinde bilgilendirme yaptı.

İnsanlara güvenilir haber kaynağı sunduklarını belirten şirket, “Yakın zamanda Rusya’daki tüm YouTube reklamlarını duraklattık. Şimdi bunu, Rusya’daki platformumuzda para kazanmanın tüm yollarını kapsayacak şekilde genişlettik.” açıklamasını yaptı.

Sosyal medya platformlarından Ukrayna’ya destek devam ederken, Facebook ve Instagram geçici süreliğine Rusya’ya karşı nefret söylemlerine izin vereceklerini bildirdi. Bunun ardından açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, söz konusu şirketlerin faaliyetlerinin durdurulacağını söyledi.

Bu gelişmenin ardından ise Rusya tarafından “Facebook ve Instagram sosyal ağlarının sahibi Amerikan şirketi Meta’nın çalışanları tarafından Rusya Federasyonu vatandaşlarına yönelik yasa dışı cinayet ve şiddet çağrılarıyla ilgili olarak bir ceza davası başlatıldı” açıklaması geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu