Yatırım yapmaya başla!

YouTube Reklam Gösterimlerinde Kullanıcıların Aramalarını Baz Alacak

Video platformu YouTube, kullanıcılara göstereceği alışveriş reklamlarında arama geçmişlerini ve ilgi alanlarından yararlanacak.
YouTube Reklam Gösterimlerinde Kullanıcıların Aramalarını Baz Alacak

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, günde milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bünyesinde sayısız video bulunduran YouTube, bu içeriklerin büyük bölümünde reklam gösterimlerine yer veriyor. Bu reklamlar sayesinde YouTube gelirinin büyük bölümünü şirketlerden sağlıyor. Videoların izlenmesi ne kadar yüksek olursa elde edilen reklam gelirleri de ona göre artıyor. İçerik üreticiler de bu yolla kendi gelirlerini sağlıyor.

Google’ın sahibi olduğu video ağı bu geliri artırmak adına algoritmasında güncellemeler yapıyor. Yapılan duyuru ile alışveriş reklamlarına yönelik yeni düzenlemeler yapılacağı açıklandı. Alışveriş reklamlarında kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik gösterimler yapılacak. İnsanların sürekli artan alışveriş ihtiyacı ve yeni ürünlere olan merakı bu anlamda YouTube’u harekete geçirmiş görünüyor.

YouTube Reklam Algoritmasını Güncelliyor

YouTube Reklam Algoritmasını Güncelliyor

YouTube önümüzdeki günlerden itibaren videolarında göstereceği reklam algoritmasını güncelleyeceğini duyurdu. Aslında bu algoritma halihazırda Google, Facebook, Instagram gibi popüler ağlar tarafından uzun zamandır uygulanıyor. Google kullanıcıların yapmış olduğu bütün aramaları bir kenara kaydediyor. Kullanıcıların ilgi alanı olarak değerlendirilen bu aramalar daha sonra yapılacak olan reklam gösterimlerinde önemli rol oynuyor.

Bu prensip artık YouTube’da da uygulanır durumda olacak. Kullanıcıların yaptığı aramalar ve izledikleri videolar gösterilecek olan alışveriş reklamlarında büyük pay sahibi olacak. YouTube bu anlamda daha iyi hizmet vermek adına sektörün önde gelen alışveriş devleri ile anlaşmalar yapıyor. Bu şirketler arasında yer alan Puma dikkat çekiyor.

Hizmet Şartları Güncelleniyor

Hizmet Şartları Güncelleniyor

Video paylaşım devi yapmış olduğu açıklama ile tüm kullanıcılarını ilgilendiren hizmet şartlarını güncellediğini duyurdu. Değişiklikler mobil ve masaüstü platformunu kapsıyor. 10 Aralık 2019 tarihinden itibaren uygulamaya konacak yeni hizmet şartları ile daha şeffaf bir politika izleneceği açıklandı.

Yapılan açıklamanın dikkat çeken bölümü şu şekilde:

“Bu özet, Hizmet Şartlarımızda (Şartlar) yaptığımız bazı önemli güncellemeleri anlamanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Sizin için yararlı bir rehber olacağını umuyoruz. Bununla birlikte, yeni Şartlar’ın tamamını okumanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

YouTube’a hoş geldiniz!

Bu bölümde sizinle olan ilişkimiz özetlenir. Hizmetin açıklaması, Sözleşmemizin tanımı ve hizmet sağlayıcınızın adı burada belirtilir. Önemli güncellemeler:

Hizmet Sağlayıcı. Hizmet sağlayıcınız artık Google LLC’dir.
Politikalar. Sözleşmemiz kapsamında olan Politika, Güvenlik ve Telif Hakkı Politikaları ile YouTube’da Reklam Yayınlama Politikalarımızın bağlantılarını ekledik. Bunlar Topluluk Kurallarımızın temelini oluşturan politikalar olduğundan, sizlerin de gözüne çarpması için bu ayrıntıyı Şartlar’da açıkça vurguladık.

İştirakler. “Grup şirketlerimiz” derken kimden bahsettiğimizin net olarak anlaşılması için “İştirakler” (yani Alphabet şirketler grubu kapsamındaki şirketler) teriminin tanımını ekledik.”

YouTube’un yaptığı hizmet şartları ile ilgili açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum