Yatırım yapmaya başla!

Ülkemizde Yeni Sunulan YouTube Premium’un Ücretsiz Üyelik Süresi Düşürüldü

Kısa bir süre önce Türkiye’de kullanıma sunulan YouTube Premium için üye olmayanları düşünenlerin keyfini kaçıracak bir haber geldi. Alınan karar ile ücretsiz üyelik süresi 3 aydan 1 aya düşürüldü.
Ülkemizde Yeni Sunulan YouTube Premium’un Ücretsiz Üyelik Süresi Düşürüldü

Dev video platformu YouTube bugün itibariyle dünyanın önde gelen internet mecralarından biri haline geldi. Google’ın sahibi olduğu platform gelirlerinin önemli bir bölümünü reklam gösterimlerinden sağlıyor. Bununla beraber servisin reklam görmek istemeyen kullanıcılar için ücretli abonelik seçeneği mevcut. YouTube Premium adlı servis uzun zamandır yurt dışında hizmete sunulmuştu.

Premium hizmeti ile kullanıcılar videolarda reklam görmüyor, içerikleri indirebiliyor ve YouTube’un kendi orjinal içeriklerini izleyebiliyor. Bununla birlikte müzik servisi olan YouTube Music, Premium abonelik seçeneğinin içerisinde geliyor. Uzun zamandır ülkemizdeki kullanıcılar tarafından beklenen YouTube Premium hizmeti geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıma sunmuştu.

Ancak servis ile ilgili kullanıcıların tadını kaçıracak bir gelişme yaşandı. Google, video platformunun ücretsiz deneme süresini aşağı çekti. Benzer bir kararı geçtiğimiz günlerde Apple Music için tanık olmuştuk. Apple müzik uygulamasının 3 aylık ücretsiz deneme süresini 1 aya düşürdüğünü duyurmuştu.

YouTube Premium için Üzücü Haber

YouTube Premium için Üzücü Haber

YouTube Premium servisine üye olmak isteyen kullanıcılar belirli bir süre hizmeti ücretsiz olarak kullanabiliyor. Bugüne kadar ücretsiz deneme süresi 3 aydı. Ancak şirket almış olduğu karar ile YouTube Premium’un 3 aylık ücretsiz deneme süresini 1 aya çektiğini duyurdu. Aylık en düşük paket 16,99 TL olan Premium hizmetine yeni abone olan kullanıcılar 1 ay süre geçtikten sonra bu ücreti ödemek durumunda kalacaklar.

YouTube Premium’un bugüne kadar 3 aylık ücretsiz deneme süresine sahip olması, servisin kendisine çektiği kullanıcı sayısında büyük etken oluyordu. Aslında YouTube’un Premium ekranında farklı üyelik seçeneklerinin olduğu görülüyor. Sayfaya giren bazı kullanıcılar 1 aylık deneme süresi ile karşılaşırken bazı kullanıcılar ise 2 aylık deneme süresi ile karşılaşıyor. YouTube’un farklı ücretsiz deneme sürelerini neye göre sunduğuna dair henüz net bir bilgi yok.

Mevcut Kullanıcılar Etkilenmeyecek

Mevcut Kullanıcılar Etkilenmeyecek

YouTube Premium’un ücretsiz deneme süresinin düşürülmesi sadece yeni abone olacak kullanıcıları ilgilendiriyor. Yakın zaman içerisinde Premium servisini başlatan kullanıcılar yine 3 aylık ücretsiz deneme süresinden faydalanacak. YouTube’un ücretsiz deneme süresini değiştirmesiyle ilgili şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmaması da düşündürücü.

Ücretsiz deneme süresinin bu şekilde mi kalacağı yoksa eskisi gibi 3 ay mı olacağı belirsizliğini koruyor. Bazı kullanıcılara 2 aylık deneme süresinin gösterilmesi de düşündüren ayrı bir konu. Ancak şu kesin ki başta ülkemizde olmak üzere dünya genelinde 3 aylık ücretsiz deneme süresinin 1 aya düşürülmesi, pek çok kullanıcının abone olma kararını değiştirmesine neden olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum