Yatırım yapmaya başla!

YouTube Premium Paketinde Bulunan Orjinal İçerikleri Ücretsiz Olarak Sunuyor

Video paylaşım platformu YouTube, Premium servisi içerisinde ulaşılabilen orjinal içerikleri ücretsiz olarak sunmaya hazırlanıyor.
YouTube Premium Paketinde Bulunan Orjinal İçerikleri Ücretsiz Olarak Sunuyor

Video paylaşım devi bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda pek çok özelliğin bir arada olduğu ücretli Premium servisini kullanıma sunmuştu. Söz konusu servis ile kullanıcılar arka planda video çalıştırma, video indirme gibi pek çok özelliğin yanı sıra, içerikleri videosuz izleme imkanına sahipti.

YouTube bu servis için kullanıcılardan aylık 12$ talep ediyor. Ancak son açıklanan raporlar kullanıcıların Premium servisine ilgisinin düşük olduğunu gösteriyor. Özellikle YouTube bünyesinde bulunan orjinal içeriklerin izlenme oranlarının düşüklüğü, şirketi yeni stratejiler üretmeye itmiş durumda. YouTube orjinal içeriklerine yönelik önemli bir karara imza atmak üzere.

Orjinal İçerikler Reklam Desteği ile Ücretsiz Hale Geliyor

Orjinal İçerikler Reklam Desteği ile Ücretsiz Hale Geliyor

YouTube’ta bulunan orjinal içeriklere beklenen ilginin düşük kalmış olmasına sebep olarak Netflix’in sahip olduğu popülarite gösteriliyor. YouTube’ın elinde Cobra Kai, Impulse,ve The Sidemen Show gibi dizilerin yer orjinal içerikler yer alıyor. Ancak Amzon ve Netflix gibi güçlü rakiplerin karşısında duramayan YouTube, bu içerikleri ücretsiz olarak sunacak.

Şirket bu karı alırken tabii ki gelirini artıracak bir hamle düşünmüş. Orjinal içerikler ücretsiz olarak sunulacak ancak videolarda reklam gösterimi yer alacak. Bu da YouTube’un orjinal içeriklerden reklam gösterimi sayesinde kazanç elde etmesinin önünü açmış olacak. Alınan kararla birlikte YouTube önemli bir Premium özelliğini tüm kullanıcılara sunacak ve orjinal içeriklerin daha fazla kitleye yayılması sağlanmış olacak.

Son dönemde çevrimiçi servislerin sıkça artmış olması, kullanıcıların çok fazla servise abone olmasını zor bir hale getiriyor. Netflix, Amazon, Hulu TV gibi pek çok güçlü platformun varlığı, YouTube’un bu alanda elini zorlaştırıyor. Ancak platformun orjinal içeriklerini reklam desteği ile birlikte sunacak olması YouTube için bir avantaj olacaktır. Hali hazırda dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube, gücünü bu alanda da kullanacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum