Yatırım yapmaya başla!

YouTube Özgün İçerik Yayınlamayan Kanalların Gelirlerini Keseceğini Açıkladı

Video içerik devi YouTube, sürekli aynı videoyu yükleyip para kazanma yoluna giden kanalların gelirlerini keseceğini açıkladı.
YouTube Özgün İçerik Yayınlamayan Kanalların Gelirlerini Keseceğini Açıkladı

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube’da çok sayıda kanal sayısız içerik yayınlıyor. Google, söz konusu videoların sahiplerine izlenme oranları doğrultusunda önemli gelir sağlıyor. Hal böyle olunca pek çok kullanıcı yayınladığı videolar üzerinden daha fazla gelir elde etmek için çeşitli yollar deniyor.

Ancak Google son zamanlarda video platformu YouTube üzerinde önemli değişiklikler ile karşımıza geliyor. Kanalların daha özgün içerikler üretmelerini isteyen Google’ın önümüzdeki günlerde yapacağı yeni işlemler, pek çok kanal sahibinin gelirinin kesilmesine neden olacak gibi görünüyor.

YouTube Özgün İçerik Arayacak

YouTube Özgün İçerik Arayacak

Video paylaşım devi aslında son zamanlarda platformun kalitesini korumak adına para kazanma şartlarını zorlaştıracak değişiklikler yapmıştı. Ancak öyle görünüyor ki YouTube bu alandaki adımlarına bir yenisini ekleyecek. Bundan böyle platforma herhangi bir değer katmayan içerik üreticilerinin gelirleri YouTube tarafından kesintiye uğrayacak.

YouTube bu kararı aldıran sebep, son dönemde bazı içerik üreticilerin yayınladığı videolardan kaynaklanıyor. Pek çok içerik üreticisi son zamanlarda kendisini tekrarlayan içerikler yayınlamaya başladı. Pek çok kullanıcıdan gelen eleştirilere kayıtsız kalmayan Google’ın, bu tarz içerik üreticileri ortaklık programından çıkarmaya başladığı belirtiliyor. Özetlemek gerekirse YouTube kanal sahiplerinden platforma değer katan ve özgün içerikler talep ediyor.

Kanalların Düzeltilmesi için 30 Gün Süre Veriliyor

Kanalların Düzeltilmesi için 30 Gün Süre Veriliyor

YouTube aslında içerik üreticilerin daha önce yayınlanmış bir videoyu tekrar yayınlamalarını kabul ediyor. Ancak söz konusu videolara orjinal yorum, düzenleme ya da dublaj gibi çeşitli eklentilerin yapılmasını talep ediyor. Ancak aynı içeriğin olduğu gibi yayınlanması sonucu kanallar ortaklık programından çıkarılıyor.

YouTube bu tarz yaptırım uygulayacağı içerik üreticilere ilk etapta 30 günlük süre veriyor. Eğer kanal sahipleri herhangi bir düzenlemeye gitmezse ortaklık programı sona erdiriliyor ve gelir elde etme şansı kalmıyor. Pek çok içerik üreticisi ise kanallarında özgün içerikler olduğu halde YouTube’un haksız davranarak uyarılarda bulunduğunu belirtiyor. Ancak önümüzdeki günler gösteriyor ki YouTube, içerik üreticilerin kazanç elde etmesini daha da zorlaştıracak gibi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum