Paylaşım

YouTube’a Yapılan Saldırı Sonrasında Şirkette Üst Düzey Önlemler Alınıyor!


 

Geçtiğimiz gün genel merkezine silahlı saldırı yapılan YouTube, dünya çapındaki bütün ofislerinde güvenlik önlemlerini artıracağını duyurdu. İşte detaylar;

Kuzey Kaliforniya’da bulunan YouTube’un genel merkezinde yaşanan silahlı saldırının yankıları devam ederken, bu olay hem şirketin daha sıkı önlemler almasını hem de ABD’deki silah yasalarıyla ilgili eleştirilerin yeniden gün yüzüne çıkmasını sağladı.

4 kişinin yaralandığı silahlı saldırganın ise hayatını kaybettiği olay sonrasında YouTube, güvenlik ve çalışma politikaları ile ilgili yeni kararlar aldığını açıkladı. YouTube’u eleştiren ve platformu ayrımcılık yapmakla suçlayan 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam’ın gerçekleştirdiği saldırının ardından alınan kararlar da ortaya atılan iddialar da dikkat çekti.

Twitter’dan paylaşılan duyuruya göre YouTube dünya çağındaki bütün ofislerinde güvenliği artırmak için çalışmalar yapacak.

Çünkü şirket, çalışanlarını yalnızca kısa vadede değil uzun vadede de daha güvenli bir ortamda tutmak istiyor.

Açıklamada ayrıca YouTube çalışanlarının ve San Bruno topluluğunun kahramanca davranışlarına tanıklık ettikleri ve bundan dolayı memnun oldukları bilgisine yer veriliyor. Buna göre yöneticiler son 24 saati olay üzerinde çalışarak geçirmiş.

Duyuruda; saldırganın genel merkezin otoparkından arka bahçeye girdiği ve buradaki insanlara ateş ettiği belirtiliyor.

YouTube Dünya Çapındaki Bütün Ofislerinde Güvenlik Önlemlerini Artıracak! Ayrıca içerideki güvenlik önlemleri sayesinde saldırganın binanın içine girmediğinin üzerinde duruluyor. Polisin de yapılan çağrıdan sadece iki dakika sonra olay yerine gelip müdahale ettiği belirtiliyor.

Hem polisin hem de güvenlik güçlerinin kahramanca davrandığı söylenen saldırı sonrası ilk dakikalarda, YouTube’un minnettar olduğunu vurgulamak istediği açıkça görülüyor.

Açıklamada destek veren herkese teşekkür eden YouTube ekibi, dünya çapındaki bütün ofislerde güvenlik önlemlerinin artırılacağını dile getiriyor.

YouTube Güvenlik Önlemleriyle İlgili Duyuru Ve “desteğiniz en zor zamanlarda bile YouTube topluluğunun bir araya geldiğini ve birbirine destek verdiğini gösteriyor” deniyor. Diğer taraftan YouTube’un duyurusunda saldırgan Nasim Najafi Aghdam hakkında herhangi bir bilgiye yer verilmediğini de belirtelim.

Ancak gündemde saldırganla alakalı olarak pek çok haber bulunuyor. Örneğin; Nasim Najafi Aghdam’ın YouTube’a videolarını sansürlediği ve filtrelediği için kızgın olduğu söyleniyor. Ayrıca bazı kaynaklar; İsmail Aghdam’ın kızıyla ilgili YouTube’u uyardığını ve 2 gündür kızına ulaşamadığını belirttiğini yazıyor. Fakat platform bu söylentilerle ilgili bir açıklama yapmadı.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın