Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

YouTube’da Müzik Dinleyenleri Bezdirecek Gelişme: Reklam Gösterimi Artacak!

YouTube yöneticilerinden Lyor Cohen, ağırlıklı olarak müzik dinleyen kullanıcılara daha fazla reklam gösterileceğini açıkladı.
YouTube’da Müzik Dinleyenleri Bezdirecek Gelişme: Reklam Gösterimi Artacak!

Bilindiği üzere YouTube dünyanın en büyük video paylaşım platformu olarak faaliyet göstermektedir. Mobil uygulamasına canlı yayın ve gece modunu getireceğini açıklayan şirket reklam politikasıyla ilgili önemli bir değişimin haberini verdi.

Hemen her türlü görsel içeriğe ulaşılan YouTube’u milyonlarca kullanıcı ağırlıkla müzik dinlemek için kullanmaktadır. Ücretli müzik servisi de bulunan YouTube, milyonlarca kullanıcısını buraya yönlendirmek istiyor.

Şirketin müzikten sorumlu yöneticisi Lyor Cohen, YouTube’u müzik dinlemek için kullanan milyonlarca kullanıcının canını sıkacak açıklamalar yaptı. Cohen yaptığı açıklamada, kullanıcıların önemli bir kısmının YouTube’u müzik dinlemek için kullandığını ve bu kitleyi ücretli müzik servisine yönlendirmek istediklerini belirtti.

Müzik Dinleyenlere Reklam Gösterimi Artıyor

YouTube, önümüzdeki günlerde yapacağı değişiklik ile platformu müzik dinleme amaçlı kullanan kişileri ücretli müzik servisine yönlendirmek istiyor. Bu yönlendirmeyi ise müzik dinleyen kişilere çok daha fazla reklam göstererek yapacak.

Burada amaçlanan sürekli reklam gösterimine maruz kalan kullanıcıların durumdan sıkılarak ücretli müzik servisine abone olmasını sağlamak. İnternet devinin bu kararı almasında müzik şirketlerinin de etkisi var. Yıllık 10 milyar dolar geliri olduğunu açıklayan şirket, müzik şirketleri tarafından telif haklarını ihlal etmekle suçlanıyor.

Spotify ve Apple Music’e Yeni Rakip

YouTube yayın politikasında yapacağı önemli değişiklik ile geleceğe dair de büyük bir projenin ilk adımını atıyor. Kullanıcılarını ücretli müzik servisine yönlendirmek isteyen şirket bu sayede sektörün iki lider firması Spotify ve Apple Music ile kıyasıya bir rekabete girmeyi amaçlıyor.

YouTube’un söz konusu değişikliği ne zaman yapacağı bilinmiyor. Ancak müzik dinleyen kullanıcıların yapılacak olan değişiklikten sonra epey bunalacağını söyleyebiliriz. Mevcut durumda bile site üzerinden izlenen videolarda sıkça reklama rastladığımız düşünüldüğündereklam sayılarının artması milyonlarca kullanıcıyı canından bezdireceğe benziyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum