Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music’e Kullanım Kolaylığı Sağlayacak Widget Aracı Geldi

Çiçeği burnunda müzik uygulaması YouTube Music’e mobil kullanıcılar için widget aracı geldi.
YouTube Music’e Kullanım Kolaylığı Sağlayacak Widget Aracı Geldi

Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması çevrimiçi platformların hızla yayılmasına zemin hazırlıyor. Bu anlamda özellikle müzik uygulamalarının son yıllarda büyük atak yaptığını söyleyebiliriz. Başta Spotify ve Apple Music olmak üzere pek çok çevrimiçi dijital müzik servisi her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Bununla beraber uygulamalara sürekli yeni özellikler ekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ise YouTube kendi müzik uygulamasına yönelik araçlar geliştirmeye başladı. Şirket son olarak kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir aracı akıllı telefonlar için yayınladı. Son güncelleme ile YouTube Music’in widget uygulaması akıllı telefonlara geldi. Bu sayede uygulamaya doğrudan giriş yapmadan ana ekran üzerinden YouTube Music’i yönetmek mümkün olacak.

Beklenen Widget Yayınlandı

Beklenen Widget Yayınlandı

Mobil cihazlarda kullanılan pek çok uygulama için widget araçları geliştiriliyor. Bu araçlar sayesinde uygulamaya giriş yapmadan ana ekrandan istenen pek çok şey yapılabiliyor. YouTube Music bugüne kadar böyle bir widget aracı sunmamıştı. Son güncelleme ile Google’ın müzik servisi için widget uygulaması yayınlanmış oldu.

Geliştirilen widget müziğin ana resminde bulunan renklere göre kendi rengini belirliyor. YouTube Music ile gelen widget aracının Google Play Music ile benzerlikler taşıdığı görülüyor. Uygulamanın güncel sürümü Play Store ve App Store’da yerini aldı. YouTube Music 3.39 sürümüne yükselterek widget aracını telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Son dönemde YouTube Music için pek çok yeniliğin geldiğini söyleyebiliriz. Bunlar arasında kişiselleştirilmiş çalma listeleri ve güncellenmiş sanatçı sayfaları dikkat çekiyor. Gelen son güncelleme ise kullanıcıların uygulamaya girmeden kontrol sağlamalarına imkan tanıyor.

Tüm bu yeniliklere rağmen YouTube Music’in rakipleri Spotify ve Apple Music’in epey gerisinde olduğunu söyleyebiliriz. YouTube Premium’a abonelik yapan kullanıcılar beraberinde YouTube Music’i deneyiminden yararlanma şansına sahip oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum