Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music’in Kütüphane Arayüzü Yenileniyor

YouTube müzik uygulaması için arayüzünde önemli değişiklikler yapıyor.
YouTube Music’in Kütüphane Arayüzü Yenileniyor

Dijital müzik uygulamaları her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar Spotif’ın rakiplerinin açık ara önünde olduğunu ortaya koyuyor. Ancak diğer çevrimiçi müzik servisleri de kendilerini yenileyerek bu rekabete ortak olma çabasında. Google’ın geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu YouTube Music bu platformlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama henüz yolun başında ve rakiplerinin epey gerisinde. Yapılan yenilikler ve gelen özellikler ile beraber YouTube Music adından söz ettirmeye devam ediyor.

Uygulama son olarak kullanıcıların kendi müziklerini yüklemesine imkan sağlayan bir özellik ile gündeme gelmişti. Müzik uygulamalarının arayüzü ve kullanım deneyimi ilginin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. YouTube Music için önümüzdeki günlerde yeni bir arayüz yenilemesi yapacak. Yapılacak olan değişiklikler ile kullanıcılar sanatçıları ve şarkıları çok daha kolay bir şekilde bulabilecek ve kütüphanesine ekleyebilecek.

YouTube Music Yenileniyor

YouTube Music Yenileniyor

YouTube Music’in halihazırda bir kütüphane bölümü bulunuyor. Ancak bu bölümün pek kullanışlı olmadığı daha önce söyleniyordu. Burada oynatma listeleri, kaydırma çubuğu ve indirmeler gibi sekmeler yer alıyor. Bu bölüme albüm ya da şarkı eklemek için o sanatçının eklenmiş olması gerekiyordu. Yapılacak olan değişiklik ile bu gereklilik ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Artık kullanıcılar bir şarkıyı ya da albümü kütüphanelerine eklediklerinde, otomatik olarak o sanatçı da kütüphanelerine eklenmiş olacak. Şirket ayrıca liste görünümlerine yönelik bazı düzenlemeler yapacak. Değişikliklerin daha kullanıcı dostu bir deneyim sunmak adına yapıldığı belirtiliyor. Müzik uygulamalarının kütüphane arayüzlerinin kullanışlı olması başlıca tercih sebeplerinden biri oluyor.

Yeni arayüze dair ekran görüntüsü ile fikir sahibi olmak mümkün. YouTube Music’in üzerinde çalıştığı arayüz henüz kullanıcılara dağıtılmış değil. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncelleme ile yeni arayüzün sunulması bekleniyor. Yeni arayüz ile uygulamaya olan ilgi ne derece artacak bekleyip göreceğiz. YouTube Music’in bireysel aylık abonelik hizmeti aylık 13.99 TL ile sunuluyor. Ayrıca 3 aylık ücretsiz deneme sürümü mevcut. Aylık 16.99 TL ile Premium satın alanlara, YouTube Music ücreti beraberinde veriliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum