Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music Kullanıcılara Çalan Şarkıların Sözlerini Gösterecek

Google’ın müzik uygulaması YouTube Music’e kullanıcı dostu bir özellik geliyor.
YouTube Music Kullanıcılara Çalan Şarkıların Sözlerini Gösterecek

Müzik uygulamaları mobil cihazların ve internet kullanımının artması ile beraber kullanıcılardan büyük ilgi görmeye başladı. Akla ilk gelen müzik servisleri arasında Spotify, Apple Music, Deezer ve Amazon Music gibi uygulamalar geliyor. Son dönemde Google da bu pazarda yer almak adına YouTube Music uygulamasını kullanıma sunmuştu.

YouTube Music’in rakiplerine göre pek çok eksiği bulunmakta. Bununla beraber kullanıcı sayısı itibarıyla da epey geride olduğu söylenebilir. Şirket uygulamasının eksiklerini ve rakipleri ile arasındaki farkı kapatmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Google geçtiğimiz günlerde bir ilke imza attı ve YouTube’un 2019 yılında elde etti geliri açıkladı.

Açıklamada YouTube’un geçtiğimiz yıl 15 milyar dolar reklam geliri elde ettiği ifade edildi. YouTube Music’e olan ilginin daha da artması ile beraber bu gelirlerde de artış yaşanması hedefleniyor. Gelecek özellik ise kullanıcıların büyük beğenisini toplayacak gibi görünüyor.

YouTube Music Şarkı Sözlerini Gösterecek

YouTube Music Şarkı Sözlerini Gösterecek

Müzik uygulamaları için kullanıcıların beğeneceği başlıca özellikler arasında şarkı sözlerinin gösterimi yer alıyor. YouTube Music bu eksikliği giderecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Gelecek olan özellik ile artık kullanıcılar YouTube Music’te dinlediği şarkıların sözlerini görüntüleyebilecek. Henüz deneme sürecinde olan bu özellik Android kullanıcıları tarafından erişilebiliyor.

Önümüzdeki günlerde iOS uygulamasında da bu özelliğin aktif hale gelmesi bekleniyor. Google bu bölümü albümün sahip olduğu renkler ile uyumlu şekilde gösterecek. Yakın zamanda tüm şarkılar için sözlü gösterimin aktif hale gelmesi bekleniyor. Burada ayrıca şarkıya dair detaylı bilgilere de ulaşmak mümkün olacak. Özelliği ücretsiz aboneler de kullanabilecek ancak tüm şarkılar için bu durum geçerli olmayacak.

Şarkı çalarken kullanıcılar daha fazla bilgi almak için üç noktaya tıklayarak şarkı sözlerini görebilecek. YouTube Music’in bugün itibarıyla 20 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor. Spotify’ın toplam kullanıcı sayısı ise son çeyrek verilerde açıklanana göre 271 milyona ulaştı. İsveçli müzik servisinin premium kullanıcı sayısı ise 124 milyona ulaştı.  Arada büyük bir uçurumun olduğu görülüyor. Gelen yeni özellik başta yabancı türde şarkıları dinleyenler olmak üzere tüm kullanıcıları son derece memnun edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum