Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music Kişiye Özel Çalma Listelerini Kullanıma Sunuyor

Henüz yolun başında olan YouTube Music, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.
YouTube Music Kişiye Özel Çalma Listelerini Kullanıma Sunuyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaretçi akınına uğruyor. Platformda hemen her türe ait içeriğe rastlamak mümkün oluyor. Kullanıcıların önemli bir bölümünün ise YouTube’u müzik dinlemek amacıyla kullanıyor. Bununla beraber başta Spotify ve Apple Music olmak üzere çevrimiçi müzik servisleri son dönemde hızla yaygınlaşıyor.

Bu servisler arasında 230 milyonu aşkın kullanıcısı ile İsveç merkezli dijital müzik platformu Spotify geliyor. Diğer yandan Apple Music ise Spotify’ın en yakın rakibi konumunda. Yakın geçmişte YouTube da kendi müzik servisini geliştirmişti. YouTube Music uygulaması yolun oldukça başında. Servisin Spotify ve Apple Music’e göre çok fazla eksiği olduğu biliniyor ve kullanıcı sayısı olarakta rakiplerinin fazlasıyla gerisinde.

Şirket yeni özellikler geliştiriyor ve arayı kapatmayı amaçlıyor. Daha önce Spotify’da yer alan pek çok özelliği kendi bünyesine getiren YouTube Music, benzer bir hamleye daha imza atıyor. Şirket bu sefer kişiselleştirilmiş çalma listelerini kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Kişiselleştirilmiş Listeler Geliyor

Kişiselleştirilmiş Listeler Geliyor

Spotify’da kullanıcıların en sevdiği bölümler arasında kişiselleştirilmiş çalma listeleri geliyor. Şirket Discover Mix yani Haftalık Keşif ve Daily Mix adı altında çalma listeleri sunuyor. Bu özellik kullanıcıların dinleme geçmişlerine göre hazırlanıyor ve en çok dinledikleri şarkılar bir araya toplanıyor. Sevilen hizmet YouTube Music tarafından da kullanıcılara sunulmaya başlandı. Şirket listesini her haftanın Çarşamba günü güncelleyecek ve 50 şarkıya yer verecek.

New Release Mix adı verilen listede YouTube Music tarafından belirlenecek ve kullanıcıların beğenmesi muhtemel şarkılara yer verilecek. Spotify bu hizmeti Release Radar adı altında kullanıcılarına sunuyor. Şirket halihazırda bir süredir Your Mix listesini de kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu listede en çok sevilen şarkılar bir araya toplanıyor. YouTube Music’in halen kullanıcı sayısı ve kullanım deneyimi olarak Spotify ve Apple Music gibi platformların epey gerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

YouTube’un müzik uygulamasında Spotify’da olduğu gibi aile ve öğrenci paketlerine yer veriliyor. Kullanıcılar 3 aylık ücretsiz deneme süresinin ardından aylık 13.99 TL’ye platforma abone olabilirler. Bununla beraber YouTube Premium aboneleri için de YouTube Music uygulaması beraberinde sunuluyor. Önümüzdeki günlerde şirketin müzik uygulamasına yeni özellikler kazandırması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum