Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music Android 10’un Varsayılan Müzik Uygulaması Olacak

Google tarafından yapılan açıklamaya göre Android 10 işletim sisteminde varsayılan müzik uygulaması YouTube Music olacak.
YouTube Music Android 10’un Varsayılan Müzik Uygulaması Olacak

Yazılım devi Google, yeni mobil işletim sistemi Android 10’u geçtiğimiz günlerde kendi akıllı telefonu Pixel için dağıtmaya başlamıştı. Kararlı sürümün yayınlanması ile beraber Samsung, LG, Huawei gibi pek çok akıllı telefon üreticisi kendi arayüzlerini geliştirmeye başladılar. Yakın zamanda akıllı telefon kullanıcılarının büyük bölümüne Android 10 güncellemelerinin dağıtılması bekleniyor. Yeni işletim sistemi başta karanlık mod olmak üzere pek çok özellik ile kullanıcılara geliyor.

Android’in geliştiricisi Google bünyesi altında başta YouTube olmak üzere pek çok uygulama ve servisi bulunduruyor. Şirket sahibi olduğu uygulamaları birbirine entegre olacak şekilde geliştirmeye devam ediyor. Yazılım devinden yapılan son açıklama ile Android 10 işletim sisteminin müzik uygulaması değişiyor. Daha önce Google Play Müzik olan uygulamanın yerini artık Youtube Music platformu alacak.

YouTube Music Varsayılan Uygulama Oluyor

YouTube Music Varsayılan Uygulama Oluyor

Son dönemde başta Spotify ve Apple Music olmak üzere kullanıcıların dijital müzik uygulamalarına olan ilgisi hızla artıyor. Geçtiğimiz dönemde YouTube bu pazara girmek adına YouTube Music platformunu geliştirmişti. Premium abonelere beraberinde sunulan müzik platformu Spotify ve Apple Music gibi uygulamaların epey gerisinde. Google büyük beklenti içerisinde olduğu müzik uygulamasını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak adına çeşitli kararlar almaya başladı.

Daha önceki Android sürümlerinde varsayılan müzik uygulaması olarak Google Play Müzik sunuluyordu. Yazılım devinden gelen açıklamaya göre Android 10 işletim sistemi ile beraber varsayılan müzik uygulaması YouTube Music olacak. Bugüne kadar bu uygulamaya sahip olmak için kullanıcıların YouTube Music’i Play Store’dan indirmesi gerekiyordu.

Android 10 ile beraber böyle bir gereksinim ortadan kalkmış olacak. Mevcut müzik servisini kullananlar için yeni servise geçişte sıkıntılar yaşanabileceği belirtiliyor. Buna sebep olarak ise Play Müzik uygulamasında elde edilen şarkıların YouTube Music’e aktarılması sorunu gösteriliyor.

YouTube Music için Abonelik Gerekiyor

YouTube Music için Abonelik Gerekiyor

Kullanıcıların YouTube Music’i Android 10 ile beraber kullanması için aylık abonelik sistemine geçmeleri gerekiyor. Bu sayede kullanıcılar platformun sunduğu çeşitli ayrıcalıklardan faydalanabilir. Bunlar arasında şarkı indirme, çevrimdışı dinleme ve reklamsız gösterim gibi özellikler yer alıyor. Bununla beraber YouTube Premium aboneleri de YouTube Music platformuna beraberinde sahip olabiliyorlar.

Ülkemizde YouTube Music Premium’un fiyatı 13.99 TL ile sunuluyor. YouTube Premium ise 16.99 TL’den satışa sunulmakta. YouTube Premium alanların beraberinde müzik uygulamasına sahip olması nedeniyle bu paketi seçmek çok daha cazip görünüyor. Google’ın almış olduğu karar aslında bir süredir bekleniyordu. Spotify ve Apple Music gibi devlerin olduğu çevrimiçi müzik pazarında YouTube Music’in önümüzdeki günlerde nasıl performans göstereceği merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum