Yatırım yapmaya başla!

YouTube Mobil Uygulamaları için Video Arayüzünü Güncelledi

YouTube, iOS ve Android uygulamasındaki video tasarımını güncelledi.
YouTube Mobil Uygulamaları için Video Arayüzünü Güncelledi

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu YouTube, her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Google’ın sahibi olduğu sosyal mecra masaüstü ve mobil uygulamalar aracılığı ile kullanılıyor. Şirket kullanıcı deneyimini artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. YouTube’un ilk çıktığı dönemden bu yana kazandığı özellikler ile büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz.

Şirket platforma bir yandan yeni araçlar eklerken, bir yandan da tasarıma yönelik değişikliklere imza atıyor. Son yapılan değişiklik ise akıllı telefon kullanıcılarını ilgilendiriyor. iOS ve Android uygulamasında yapılan güncelleme ile video sayfasının tasarımında önemli değişiklikler yapıldı.

Mobilde Video Arayüzü Yenilendi

Mobilde Video Arayüzü Yenilendi

Video paylaşım devi son dönemde mobil uygulamalarında arayüz anlamında değişikliklere ağırlık vermiş görünüyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yorumlar bölümünü videonun hemen altına konumladırmıştı. Daha önceki arayüzde yorumlara ulaşmak için video önerilerini geçip sayfanın en aşağısına gitmek gerekiyordu. Yorum bölümü artık abonelik ve bildirim butonlarının yemen altında yer alıyor.

Şirketin arayüzünde yaptığı bir diğer yenilik ise video sayfalarının tasarımını daha kullanışlı hale getiriyor. Artık bir video açıldığında sıradaki videolar küçük resim şeklinde alt tarafta sıralanacak. Otomatik oynat ve sıradaki butonların ise yorumların alt bölümünde yer alacak. Video devi ayrıca yayıncılardan gelen güncelleme, anket ve GIF’leri de sıralı olarak alt bölüme yerleştiriyor.

Yapılan değişiklik ile kullanıcıların YouTube’da daha fazla içerik izlemesi amaçlanıyor. Bu da hem platformun hem de içerik üreticilerin daha fazla gelir elde etmesine zemin hazırlayacaktır.  YouTube yeni arayüzünü iOS ve Android uygulamaları için yayınladı.

Kullanıcılar uygulamalarını son sürüme güncelleyerek yeni arayüzü deneyimleyebilir. Şirket geçtiğimiz günlerde Android uygulamasında bulunan bir özelliğini iOS tarafında getirdiğini duyurmuştu. Bu özellik ile kullanıcılar YouTube’da kendi ana sayfalarını oluşturabiliyor ve kişiye özel bir deneyim sunuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum