Yatırım yapmaya başla!

YouTube Mobil Uygulaması için Kullanım Kolaylığı Sağlayacak Bir Dizi Yenilik Sunuyor

Video devi YouTube’un mobil uygulaması kullanıcı deneyimini artıracak yeni özelliklere kavuşuyor.
YouTube Mobil Uygulaması için Kullanım Kolaylığı Sağlayacak Bir Dizi Yenilik Sunuyor

Google’ın sahibi olduğu video paylaşım platformu YouTube dünyanın en büyük dijital topluluklarından biri konumunda. Milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan dev mecra yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Platform masaüstünden olduğu kadar son dönemde iOS ve Android uygulamaları üzerinden de yaygın bir şekilde kullanılır hale geldi. Video devi mobil uygulamasına yönelik yeni araçlar geliştirmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların varsayılan video çözünürlüğünü ayarlamasına imkan verecek bir özelliğin testlerinin başladığı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra YouTube’un mobil sürümü birkaç yeni özelliğe daha kavuştu. Kullanıcı deneyimini önemli oranda artıracak bu özellikler arasında, video bölümlerini listeleme, altyazıyı kontrolünü kolaylaştırma ve kontrol etmeye yönelik kolaylıklar yer alıyor.

Mobil Uygulama Güncellendi

Mobil Uygulama Güncellendi

Gelen yenilikler arasında tam ekranda video görünümü değiştirmeyi kolaylaştıran hareket yer alıyor. Bilindiği üzere bu işlem için ilgili butona tıklamak ya da ekranı yan çevirmek gerekiyor. Gelen yenilik ile video penceresi üzerinde parmağı yukarı hareket ettirerek kolayca tam ekrana geçiş yapılabilecek. Tam ekranda ise parmağı aşağı kaydırarak eski duruma geçiş sağlanabilir.

Video oynatıcıya gelen diğer düğmeler arasında kontrol menüsünde altyazı düğmesi yer alıyor. Videoyu otomatik açma ya da kapatma düğmesinin yanında yer alan bu buton, altyazının kontrol edilmesini sağlıyor. YouTube’un sunduğu diğer yenilik ise video bölümleri özelliğinin genişletilmiş sürümü oluyor. Küçük ön izleme resmi ve video için tüm bölümleri içeren yeni bir liste görünümüne yer verilecek.

YouTube’un getirdiği diğer yenilikler ise uyku hatırlatıcısı ve önerilen eylemler özellikleri oldu. Uyku hatırlatıcısı ile kullanıcıların uzun süre video izlemeleri sonrasında dinlenmeleri gerektiği hatırlatılacak. Önerilen eylemler ise kullanıcılara VR başlıkları ile videoları izlemelerini tavsiye edecek. Mobil uygulama için gelen tüm bu yeni özelliklerin herkese yaygınlaşmasının zaman alacağı belirtiliyor.

Google’ın bir süredir YouTube’un gelirlerini artırmak adına çeşitli projeler üzerinde çalıştığı biliniyor. Bunlardan birisi ise video platformunda alışveriş araçlarının yerleştirilmesi olmakta. Şirket ilerleyen günlerde kullanıcıların doğrudan YouTube üzerinden ürün satın alabilmelerine olanak sağlayacak bir altyapı kurmayı amaçlıyor. Bu sayede hem YouTube hem de içerik üreticiler yeni bir gelir kalemine kavuşmuş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum