Yatırım yapmaya başla!

YouTube’un Mobil İnternet Ağında En Çok Yer Kaplayan Uygulama Olduğu Açıklandı

YouTube ile ilgili açıklanan son rapor, platformun mobil internet ağının yüzde 40’ını kullandığını ortaya çıkardı.
YouTube’un Mobil İnternet Ağında En Çok Yer Kaplayan Uygulama Olduğu Açıklandı

İnternet ağında kullanıcıların en çok kullandığı sitelerin başında hiç kuşkusuz YouTube geliyor. Akıllı telefonların ve mobil internet ağının yaygınlaşması ile beraber, video paylaşım platformunun gücünün burada etkin bir şekilde görülmesine zemin hazırlıyor. Google ise yaşanan bu değişim ile beraber mobil uygulamasına yönelik sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Açıklanan raporlar ise video paylaşım platformunun ne derece büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Yapılan bir araştırma mobil internet kullanıcılarının YouTube kullanma oranını ortaya çıkardı. Araştırma şirketi Sandvine tarafından yapılan çalışma YouTube’un mobil internet ağının yüzde 40’ına yakınını kullandığını gösteriyor.

YouTube Rakip Tanımıyor

YouTube Rakip Tanımıyor

Dünyanın önde gelen video platformu YouTube, geride bıraktığı yıllardan bu yana hızla büyümeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcının buluşma noktası olan dev platform, buradaki içerik üreticilerinde büyük paralar kazanmasını sağlıyor. Mobil internet trafiği verileri de bu durumu doğrular özellikte. Mobil trafiğin yüzde 37’si YouTube tarafından kullanılırken, video platformunu yüzde 8.4 ile Facebook takip ediyor.

Facebook bilindiği üzere son yıllarda veri skandalları ile büyük kayıplar verdi. Ancak buna rağmen açıklanan rapor, sosyal medya devinin halen yüksek potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Facebook’u ise diğer popüler uygulamalar Snapchat ve Instagram takip ediyor. Özellikle eski popüler günlerini arayan Snapchat’in, mobil veri trafiğinde önemli bir yere sahip olması dikkat çekici. Uygulama mağazaları App Store ve Play Store ise mobil veri trafiğinde sırasıyla yuzde 2.1 ve 1.9’luk yere sahip.

Netflix’ten Şaşırtıcı Rakam

Netflix’ten Şaşırtıcı Rakam

Bilindiği üzere son yıllardaki yükselişi ile dijital yayın platformları arasında Netflix son derece göz dolduruyor. Film, dizi belgesel gibi yapımların en çok izlendiği dijital servis olan Netflix’in mobil veri trafiğindeki yeri ise son derece şaşırtıcı. Konuyla ilgili açıklanan raporda popüler platformun mobil trafikte sadece yüzde 2.4’lük bir yere sahip olduğu belirtiliyor.

Kendi yapımları ile dikkat çekici işlere imza atan Netflix’in kullanıcılarının ağırlıklı olarak mobil yerine masaüstü platformları tercih ettiğini söyleyebiliriz. İnternet kullanıcılarının büyük bölümünün artık bu deneyimi mobil cihazlar aracılığı ile yaşadığı bir gerçek. Bu noktada YouTube’a dair veriler, platformun ne derece güçlü olduğunu bizlere gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum