Paylaşım

YouTube’a Mobil Uygulama Üzerinden Canlı Yayın İmkanı Geliyor!


 

YouTube’a daha önce masaüstü sürümünde yapılan canlı yayın özelliğini akıllı telefonlarda kullanılır hale getiriyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, son yıllarda canlı yayınlarıyla öne çıkıyor. Bu alanda en büyük platform olan Twitch’e rakip olabilecek olan YouTube, mobil uygulamaları üzerinden canlı yayın yapma olanağını aktif hale getiriyor.

Daha önce masaüstü sürümde olan gece modu özelliğini mobil uygulamalara da getireceğini açıklayan video paylaşım sitesi, yine masaüstünde olan bir özelliği mobil uygulamalara kazandırmış olacak.

İşte Canlı Yayın Yapılacak Akıllı Telefonlar

YouTube’un mobil üzerinden canlı yayına imkan tanıyacağı telefonlar ise blog açıklamasında belirtilmiş durumda. Yapılan açıklamada, Asus, LG, Motorola, Nokia ve Samsung ile çalışmalar gerçekleştiği ve ilerleyen dönemde bu özelliğin kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Güncellemenin mobil uygulamalara gelecek olmasıyla beraber, canlı yayının çok daha pratik bir şekilde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde ise YouTube Mobile Live özelliğinin daha fazla akıllı telefon üreticisine sağlanması planlanıyor.

YouTube Bu Özelliği ile Facebok ve Instagram’a Meydan Okuyacak

Son yıllarda ağırlıklı olarak mobil cihazlardan canlı yayın özelliği Facebook ve Instagram üzerinden yapıldığını görüyoruz. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube ise bu özelliği sadece masaüstü sürümünden sağlıyordu.

Güncellemenin mobil platformlara gelmesiyle beraber YouTube ile canlı yayınların çok daha fazla yapılması bekleniyor. Canlı yayınları izlemek isteyenler ise içerik oluşturucuları YouTube canlı kanalından takip edebilecekler.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın