Yatırım yapmaya başla!

YouTube Mobil’deki Mini Oynatıcı Özelliği Masaüstü Sürüm için Yayınlandı

Video içerik platformu YouTube, mobil sürümde bulunan mini oynatıcı özelliğini masaüstü sürüm için kullanılabilir hale getirdi.
YouTube Mobil’deki Mini Oynatıcı Özelliği Masaüstü Sürüm için Yayınlandı

Dünyanın bir numaralı video içerik platformu YouTube, milyonlarca kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone Xs ve Xs Max için HDR güncellemesi yayınlayan Google, son olarak mobil sürümlerinde çalışan bir özelliği masaüstü sürüme uyarladı.

Bilindiği üzere YouTube, mobil sürümleri için geçtiğimiz aylarda daha rahat video izlenebilmesi için mini oynatıcı özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellikten olumlu geri dönüşler alan Google, aynı işlevi masaüstü sürüm için yayınladı. Yayınlanan özelliğin video izleme aktivitesini kullanıcılar için daha pratik bir hale getirileceği belirtiliyor.

Mini Oynatıcı Masaüstü Platformuna Geldi

Mini Oynatıcı Masaüstü Platformuna Geldi

Son dönemde mobil cihaz kullanımında büyük artış yaşansa da masaüstü platform da kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Google, ilk olarak YouTube’un mobil sürümlerine getirdiği mini oynatıcıyı, son olarak masaüstü platformu için yayınladı. Bu sayede kullanıcılar izledikleri videoyu aşağıya çekerek izleyip aynı anda site içerisinde gezme imkanı bulacaklar.

Mini oynatıcının üzerinde kontrol tuşlarına da yer verilmiş. Ayrıca tıpkı playlist kullanır gibi videolar arasında gezmek mümkün oluyor. Mini oynatıcıya geçtiğinizde en son bulunduğunuz sayfaya yönlendirilirken, doğrudan video linki ile giriş yaptıysanız ana sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

Özellik İsteğe Bağlı Aktifleştiriliyor

Özellik İsteğe Bağlı Aktifleştiriliyor

YouTube’un masaüstü platform için yayınladığı mini oynatıcı özelliğini, kullanıcılar isteğe bağlı açıp kapatabiliyorlar. Videonun sağ alt köşesinde bulunan “Ayarlar” ile “Sinema Modu” seçeneklerinin arasında bulunan buton ile mini oynatıcı aktif ya da pasif hale getirilebilir.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, YouTube’da gezinmek için birden fazla sekme açmak mecburiyetinde bulunmayacaklar. Mini pencere kendi içerisinde video ile ilgili belli başlı bilgilere yer veriyor. Ayrıca herhangi bir oynatma listesi açtıysanız, bu özellik sayesinde liste içerisinde geçiş yapmak mümkün oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum