Yatırım yapmaya başla!

YouTube Kripto Para Videolarına Yönelik Kararından Vazgeçti

YouTube kripto para videolarını kaldırma kararında geri adım attı.
YouTube Kripto Para Videolarına Yönelik Kararından Vazgeçti

Dev video paylaşım platformu YouTube, hemen her konuya dair içeriğe yer veriyor. Bilindiği üzere son yıllarda başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların değer kazanması ile beraber tüm sosyal mecralarda olduğu gibi YouTube’da da bu konuyla ilgili içerikler yaygınlaşmaya başladı. Son günlerde ise bu konuyla ilgili içerik oluşturan yayıncılar, videolarının nedensiz şekilde kaldırıldığına dair paylaşımlarda bulundu. Şirketin almış olduğu bu karar yayıncıların da tepkisini çekmişti.

Gelen son haberler ise YouTube’un bu kararında geri adım attığını gösteriyor. Kanal sahiplerinin büyük tepkisi sonrası video devinden herhangi bir açıklama gelmemesi tepkilerin büyümesine neden oldu. Şirket aradan geçen günler sonrası sessizliğini bozdu ve hata yaptığını itiraf etti. Bu açıklama sonrası konuya yönelik yayın yapan içerik üreticiler de rahat bir nefes almış oldu.

YouTube’dan Geri Adım

YouTube’dan Geri Adım

YouTube kaldırılan kripto para videoları ile ilgili sessizliğini koruyordu. Şirketten beklenen açıklama geldi ve hata yapıldığının altı çizildi. Açıklamada bugüne kadar silinen tüm videoların da yeniden yüklendiğine yer verildi. YouTube’un bu iddiasına rağmen pek çok yayıncı ise halen silinen videolarının yüklenmediğini belirtiyor. Tahminler önümüzdeki günlerde silinen tüm videoların yeniden yükleneceği yönünde.

Kripto paraların hızla değer kazanması hem siyasilerin hem de sosyal medya şirketlerinin dikkatini çekmiş durumda. YouTube ve Twitter’ın kendi bünyelerinde kripto para reklamlarına izin vermediği biliniyor. Facebook ise geçtiğimiz aylarda kendi kripto para projesi Libra’yı tanıttı. Ancak çok çeşitli çevrelerden sosyal medya devine bu tanıtım sonrası tepki ve eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Spekülasyonlara Karşı Önlem

Spekülasyonlara Karşı Önlem

YouTube’ın Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik videolarını kaldırmasının başlıca sebepleri arasında kullanıcılarını dolandırıcılığa karşı korumak amaçlanıyor. Dünyanın en büyük video platformuda konuyla ilgili sayısız içeriğin yer alması, asılsız bilginin dolaşmasına ve kullanıcıların dolandırılma ihtimaline zemin hazırlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin videoları hazırlayan tanınmış bazı kanalların tüm içeriklerinin silindiği ortaya çıkmıştı.
Video devinin bu videoları kaldırmış olması nedeniyle yatırımcılarda güven kaybı yarattığı belirtiliyor. Sektörün içerisindeki pek çok yatırımcı merkezi olmayan bir paylaşım platformu kurulması gerektiğini belirtiyor. Şirket YouTube yayıncılarından birinin konuyla ilgili sorusuna cevap verdi ve yanlış değerlendirme yaptığını itiraf etti.

Konuyla ilgili dikkat çeken bir diğer yorum da girişimci Kim Dotcom’dan geldi. Dotcom YouTube’un bu yaptırımları ile ilgili “YouTube, şu anda kripto para influencer’larının videolarını tekrar yayınlıyor. Bu bir kaza değildi. YouTube ile Google derin devletle iş birliği yapıyor. Kripto para topluluğunu susturmaya dönük bu girişim başarısız oldu. Biz çoğuz ve çok ses çıkardık. Bu bir uyarı olsun. Daha fazla problem için hazırlanın ve bekleyin.” değerlendirmesinde bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum