Yatırım yapmaya başla!

YouTube Instagram’da Olan Keşfet Özelliğini Kullanıma Sunuyor

YouTube, Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan Keşfet’i bünyesine katmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…
YouTube Instagram’da Olan Keşfet Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da kullanıcıların en çok giriş yaptığı bölümlerden birisi hiç kuşkusuz ‘Keşfet’ sekmesi olmakta. Platformda neler olduğunu gösteren bu sekmeye geçtiğimiz günlerde yeni özellikler eklendiği duyurulmuştu.

Öyle ki dünyanın en büyük video içerik platformu olan YouTube da Instagram’da yer alan bu özelliğin testlerini gerçekleştiriyor. YouTube’da yer alması beklenen Keşfet sekmesi ile kullanıcıların gezinirken, yeni kanallara ve videolara daha kolay erişebilmesi sağlanacak.

Keşfet ile Küçük YouTube Yayıncılarına Gün Doğabilir

Keşfet ile Küçük YouTube Yayıncılarına Gün Doğabilir

YouTube’a gelecek olan keşfet sekmesinin özellikle fazla aboneye sahip olmayan yayıncılar için büyük yarar sağlayacağı düşünülüyor. Aynı zamanda yeni işlevin kaliteli içerik üreten kanalların da daha hızlı büyümesine olanak sağlaması bekleniyor.

YouTube’da popüler olan videoları takip etmek için zaten halihazırda Trendler sekmesi mevcut. Keşfet sekmesi ise daha az izlenen ancak kaliteli içeriklerin öne çıkmasını sağlamış olacak. YouTube’un burada karşınıza çıkacağı içerikler popülaritesinden bağımsız olarak sizin ilgi alanına göre şekillenecek.

Özellik iPhone Kullanıcı Kitlesi ile Test Ediliyor

Özellik iPhone Kullanıcı Kitlesi ile Test Ediliyor

YouTube önümüzdeki günlerde kullanıma sunmayı hazırladığı keşfet özelliğini %1’lik IOS kullanıcısı ile test ediyor. Yapılan testlerde bir sorun yaşanmaması halinde özelliğin önümüzdeki günlerde tüm YouTube kullanıcılarına sunulması bekleniyor. YouTube kaynakları tarafından testlerin bir kaç hafta daha süreceği belirtildi.

YouTube Ürün Yönetimi Direktörü Tom Leung konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Keşfet butonu, kullanıcıların daha önce karşılaşmadıkları farklı içeriklere, videolara ve kanallara ulaşabilmesini sağlayacak ve zamanla kullanıcının isteğine göre şekillenecek.” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum