Yatırım yapmaya başla!

YouTube Kendi İnteraktif İçeriklerini Hazırlamak için Kolları Sıvadı

YouTube, kendi orjinal içeriklerini interaktif olarak hazırlamayı planlıyor. Bu sayede kullanıcılar yayınlanan içeriklerde söz sahibi olabilecek.
YouTube Kendi İnteraktif İçeriklerini Hazırlamak için Kolları Sıvadı

Teknolojinin gelişmesi ve dijital platformların hızla yayılması, karşımıza ilginç yapımların çıkmasına neden oluyor. Son dönemin modası ise interaktif yapımlar olmakta. Bu yapımlar ile izleyenler, kendilerine sunulan seçenekler ile filmin senaryosunun nasıl ilerleyeceğine kendileri karar verebiliyor. Bu anlamda son dönemde en çarpıcı yapım Netflix tarafından yayınlanan Black Mirror: Bandersnatch olmuştu.

Popüler dizinin interaktif filminde izleyiciler kendi kararları ile işleyişte rol almıştı. Hatta pek çok kullanıcı farklı seçenekleri deneyimlemek adına filmin tekrarlarını izlemişti. Bu durumdan etkilenen YouTube ise kendi orjinal içeriklerinde benzer bir yapıma yer vermek istiyor. Gelen haberler video paylaşım platformunun kendi interaktif filmi için kolları sıvadığı yönünde.

YouTube İnteraktif Dünyaya Giriyor

YouTube İnteraktif Dünyaya Giriyor

Bilindiği üzere YouTube’un kendi orjinal içerikleri YouTube Premium paketi kapsamında ücretli kullanıcılarına sunuluyor. Şirket Bandersnatch’in gördüğü ilgi sonrası kendi interaktif yapımlarına burada yer vermeyi planlıyor. Sosyal medya devinin bu kararı almasında Netflix’in elde ettiği başarının büyük rolünün olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz yıllarda YouTube bu tarz reklamlar ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Eğer sunulan interaktif yapımın ilgi görmesi halinde YouTube’un bu tarz içeriklerin devamını getirmesi bekleniyor. Video paylaşım platformunun interaktif içerik oluşturmak için özel bir ekip oluşturduğu belirtilirken, bir yandan da Netflix’e rakip olacağı yorumları yapılıyor. Şirketten bir sözcü ise interaktif özelliğe sahip içeriklerden ilkinin yakın zamanda duyurmayı planladıklarını açıkladı.

Sosyal medya devinin interaktif içerikler için ne kadar yatırım yapacağı henüz netliğe kavuşmuş değil. Ancak şirketin Netflix’in sahip olduğu içerikler ile aynı kaliteye sahip yapımlar üretmek istediği belirtiliyor. Video devinin önümüzdeki günlerde New York’ta düzenlenecek bir etkinlik ile orjinal içeriklerinin yol haritası hakkında açıklamalar yapması bekleniyor. Ancak görünen o ki hem Netflix hem YouTube’un hamleleri gösteriyor ki önümüzdeki dönemde interaktif yapımlara sıkça tanık olacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum